ATRAKCJE ALTERNATYWNE WARSZAWA

Nowe Hipsterskie miejsce w Warszawie: Praga Centrum

15 sierpnia 2020

Moja miłość do Warszawy nie pozwala mi milczeć na temat TAKICH ATRAKCJI. Choć trzeba przejechać pół miasta, warto! Dziś przed Wami jeszcze świeża, otwarta w lipcu miejscówka, której wystrój zachwyca i intryguje. Opuszczona pofabryczna przestrzeń, eklektyczny wystrój, neony – znacie to już, no nie? To nic, wyszło naprawdę cool. Zapraszam na tour po Pradze Centrum.

Jak dojechać do Nowego Centrum Pragi?

Dojazd do Centrum Praga– bo tak nazywa się nowa miejscówka, jest łatwy, jeśli wie się gdzie szukać. Najwygodniej będzie Wam wysiąść na nowej stacji metra Szwedzka, a później wrocić się do początku ulicy Szwedzkiej. Na wysokości kościoła, który powinien być ulokowany po drugiej stronie drogi znajdziecie niepozorną bramę, na niej czarny bilbord z symbolem Centrum Pragi. Nie bójcie się tak niepozornie nieco odrapanie ( w końcu to klimat ruin i fabryk) wyglada wejście.

A to namiot 150 metrow za niepozorną bramą

Dekoracja wyszła naprawdę klimatycznie, jednoznaczne skojarzenie z Ruins Pub w Budapeszcie. Brawo! Nie ukrywam, że o wiele bardziej przemawiają do mnie odrapane mury tej lokacji niż wymuskany po renowacji Koneser. Tu czuć też klimat innych moich ulubionych Warszawskich hipsterskich miejsc jak Nocny Market czy Lunapark. Przy okazji, jeśli już jesteście na Pradze możecie sprawdzić pozostałe miejscówki, proponowane przeze mnie w poście 48 godzin na Pradze Północ.

Na zewnątrz czekają foodtracki i strefa chillu idealna pod aperola i leniwe leżakowanie w najlepszym towarzystwie. Jest tu naprawdę przyjemnie i chętnie tutaj wrócę. Franky był zachwycony spacerując między kolejnymi pufami i zaczepiając gości, którzy na zmianę brali go na ręce i myziali.

Drobne problemy

To miejsce jest naprawdę super, slabo jednak ogarnięta jest kwestia wejsciowek i przyjzystych zasad dotyczacych wejscia. To znaczy, zeby tu wejść trzeba kupić zetony do wykorzystania na baze lub w foodtrakach – koszt 20 zl. Mozna rowniez kupic wejscie na koncert, odbywają sie tu cyklicznie w weekendy – koszt 30 zl. Tego wariantu nie sprawdzalysmy mink o usilnych prob wyjasnienia co jest w tym pakiecie z koncertem, nie jestem pewna czy wowczas tez mozna wydac kase na barze, czy tylko wchodzi sie na koncert i czy jest szansa zobaczenia stylowego baru z posta. Jak to przeorganizować? Stworzuc infografike z pokazanie co jest co i za co placisz wchodzac do srodka. Gdybym nie widziała zdjec w internecie nie weszlabym tu a szkoda, bo miejsce jest naprawdę stylowe i chcialabym by utrzymalo sie na mapie Warszawy. Mam nadzieję, ze uda sie tą kwestie poprawić.

Dodatkowo problem z żetonami za zakupioną wejściówkę w kwocie 20 zl nie mozna kupic aperola za 24, bo nie ma szans na dopłatę przy barze, dobrze że było na kilkoro poskładaliśmy więc nasze żetony i rozliczyliśmy się między sobą. Niewątpliwie jest to nie proklienckie podejscie.

Mimo jednak tych uwag, nadal uwazam, że to miejsce jest potrzebne w tej części Pragi i trzymam za nie mocno kciuki. Odwiedzcie je koniecznie tego lata!

Usciski

Jess

Więcej atrakcji alternatywnych w Warszawie:

This post has already been read 5752 times!

You Might Also Like