PODRÓŻE WARSZAWA

Co robić w Warszawie? Lista 100 rzeczy, które warto zrobić i przeżyć w stolicy. Warsaw Bucket list!

18 lipca 2020
co robic w warszawie

Warszawa jest najlepszym miastem na letnie wakacje, na zimowy miejski chillout oraz idealnym miejscem do życia. Jeśli oczywiście lubi się miejskie życie. Atrakcji nigdy Wam tu nie zabraknie, problemem może być tylko jak je wyselekcjonować i zdążyć wszystkie odwiedzić. Latem w Warszawie dzieje się jeszcze więcej. Przekazuje Wam gotowy plan jak spędzić najlepszy weekend, tydzień a może i cały miesiąc w Warszawie letnią porą. To moje 7 lato w tym mieście – uwierzcie mi wiem co mówię. Lato w Warszawie, pachnący rozgrzany beton, ogród piwne i wyrastając jak grzyby po deszczu nowe lokale. Bajeczny street art, przepiękna architektura i społeczność, w która łatwiej niż kiedykolwiek można wejść za sprawa letnich eventów. Mam nadzieję, że moja Warszawska Bucket Lista będzie Wam służyć przez wiele sezonów i pomoże rozkochać się w Warszawie!

Lista rzeczy, które trzeba zrobić w Warszawie:

  1. Idź nad Wisłę – sprawdź wszystkie nowe miejscówki po prawej stronie rzeki. To co roku nasze ulubione zajęcie, mapa nadwiślańskich lokali szybko się zmienia, co roku coś nowego powstaje, niestety, też coś roku coś innego się zamyka.
  2. Odwiedź Hocki Klocki – Luna Park jedno z bardziej cool miejsc na mapie Warszawy. 
  3. Zajrzyj na nowo otwartą plażę na Saskiej ( Adres: Wał Miedzeszyński, 03-942 Warszawa)
  4. Poczuj się jak na ekskluzywnych wczasach i poopalaj się na łożku z baldachimem w La Playa, a później naucz Salsy podczas cowieczornych kursów. To wyjątkowe miejsca na mapie Warszawy. Gwarantuje poczujesz się jak na prawdziwych wakacjach.
  5. Odwiedź plaże miejską ( tuż za La Play’ą) sprawdź czy Canaletto się nie pomylił malując swój słynny pejzaż Warszawy, a następnie popłyń promem na druga stronę Wisły. Jeśli nie wiesz o czym mówię, sprawdź koniecznie – video Architecture is a Good Idea, świetnie przedstawili temat Warszawy Canaletta.
  6. Na praską plażę tym razem obok Baru Aquatica, najlepiej zaglądać we wtorki, gdy organizowany jest vollayball meeting w ramach CS (couchsurfing) więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na FB.
  7. Zalicz prawdziwy odlot! I nie ma tu żadnej hiperboli. W Warszawie jest wszystko, również miejsce by spełnić odwieczne człowieka marzenie o … LATANIU!  Jeśli  więc szukacie mocnych wrażeń bądź chcecie zabrać kogoś na randkę, czy też sprawić urodzinowy prezent, którego nigdy nie zapomni, to kierunek jest tylko jeden – lot w  tunelu aerodynamicznym w Flyspot, pod Warszawą. 
Flyspot czyli prawdziwy odlot!

8. Odwiedź Warszawskie Zoo, kup sobie watę cukrowa i poczuj się znów jak dziecko! Będąc w okolicy, odwiedź Park Praski i zrób sobie zdjęcie z Żyrafą, czy wiesz że niegdyś każdy brzdąc miał zdjęcie robione w tym miejscu?

9.Zajrzyj do Zoo Marketu w weekend i pobuszuj w Vintage Perełkach. Zobacz seans niszowego kina w plenerowego i napij się kawy w tej artystycznej przestrzeni. O Zoo Markecie więcej na ich fanpagu.  

10.Pospaceruj po Pradze – zobacz ulice Jagielońską oraz Brzeską, a także najweselszy urząd skarbowy ( w Polsce, a może i nas świecie) Symbol nowej Pragi, powojennej, nowoczesnej.

11.Zajrzyj do przepięknej cerkwi Cyryla i Metodego. Czy wesz, że została tutaj wybudowana, po to by przypominać, przyjeżdżającym z Rosji petentom , którzy wysiadali z Petersburga wprost na Dworcu Wileńskim, że nadal są na rosyjskiej ziemi. Pierwsze co rzucało im się w oczy to, ortodoksyjna cerkiew. 

Deepspot, nurkowanie w najgłębszym basenie na świecie!

12. Na chwilę pożegnajmy Pragę i zróbmy głębokiego nura, chwilkę drogi od Warszawy w Mszczonowie, w powiecie żyrardowskim  znajduje się unikatowe miejsce. Możecie tam zrobić  największego z możliwych nura, bo aż 45 metrowego! Deepspot bo o nim mowa, to najgłębszy basen nurkowy na świecie, który znajduje się rzut beretem od Warszawy.  Uwierzycie, że jest takie miejsce w POLSCE, pod Warszawą, gdzie można trenować nurkowanie na takiej głębokości? Jeśli marzyło Wam się kiedyś zanurkować, lub podjąć nowego wyzwania i zrobić kurs nurkowania to jest to najlepsze z możliwych miejsce, to tu można nurkować sportowo ale też uprawiać freediving. Teraz już wierzycie, że w Warszawie ( i okolicy) jest wszystko!

13.Poczuj klimat prawdziwej Pragi, udaj się na Ząbkowską  i odkryj magie tutejszych pubów, zajrzyj koniecznie do legendarnego lokalu w Oparach Absurdu, nóź załapiesz się na koncert?

14. Zajrzyj koniecznie do nowo otwartego Muzeum Pragi, wejdź na dach i podziwiaj widok na okolice. 

w Oparach Absurdu

15. Jeśli masz odwagę chodź dalej, w głąb Pragi – zajrzyj na Brzeską i znajdź tu w podwórkach klimatyczne Maryjki, a później odpocznij w ogródki, wykrojonym z Bazaru Różyckiego. A wieczorem, zajrzyj do Offside i posłuchaj koncertu wygrywanego np. na warzywach. Tu jest tak alternatywnie, że nawet ja sama czasem wymiękam!

16.O poranku skoro świt udaj się na Bazar Różyckiego i zobacz jedyny zachowany w niezmienionej formie Bazar, który możliwe ma już swoje ostatnie chwilę. Bądź ostrożny, ludzie nie lubią, gdy robi im się tu zdjęcia!

17. Jeśli masz dość alternatywny ( nie wierze:)?)  kilkaset metrów dalej, możesz zobaczyć Pragę na innym szczeblu genryfikacji- stara fabryka Koneser zyskała nowe życie, tutaj warto być, rozejrzeć się co aktualnie dzieje się w halach wystawowych. Odwiedzić Muzeum Wódki w Koneserze oraz posiedzieć na dachu w kawiarni. Widok jest piękny! 

18.Jeśli jesteście tu w środę, sprawdźcie czy akurat nie odbywa się środa dzień bloga, wejście do Kampusu Googla do środka to spora frajda, a wykłady prowadzone przez influencerów i marketingowców to spora wartość dodana no i oczywiście szansa na networking.

19.To na Pradze znajdziecie najlepszy street art, błagam nie omińcie go! Gdzie go szukać ? Adresy m.in:  Mural “Człowieczy Los” grupy Twożywo, Radzymińska 150, Mural z Gąską, Brzeska 14, Mural Ptak i Kobra, autor Daleast, Bliska 23, Mińska 33, Mural z Henrykiem Walezym, Mural Stalowa 41, autor: Ernest Zacharevic

Tęczowy urząd Skarbowy

20. Kolejnym obowiązkowym Punktem na Pradze jest, rownież industralna przestrzeń, Soho Factory, spacer tu to wielka przyjemność. Co robić w Soho Factory? A no koniecznie zajrzeć na BioBazara rano w weekend. Zobaczyć Muzeum Neonów, wyjątkowe w skali Europy i świata (o którym pisałam wam więcej tu!). Odwiedzając Soho Factory sprawdźcie koniecznie, czy nie odbywa się tu jakaś wystawa, często hala służy za przestrzeń wystawienniczą, odbywają się tu pokazy mody i inne wernisaże, zloty food tracków oraz Fashion Week-i. 

21.Będąc na Pradze, musisz zobaczyć najdłuższy w lini prostej budynek w Polsce. To tzw. Jamnik, który stoi tuż na wprost stacji Kolejowej Warszawa Wschodnia.

22.Odwiedź ulice Stalową oraz Małą gdzie kręcone były takie ekranizacje ‚Cafe pod Minogą’,  ‚Korczak’, ‚Dziewczęta z Nowolipek’ ‚Kolumbowie’, ‚Pianista’ 

23.Praga to najlepsze miejsce na imprezy! Nie ma bardziej alternatywnych miejscówek niż Skupisko Knajp pod adresem 11 listopada 11, a znajdziecie tu : Hydrozagadkę, Chmury,  (miłośnicy miasteczka Twin Peak będą zachwyceni. Równie ciekawym przeżyciem będzie wizyta w Składzie Butelek- lokalu, który, wystrojem i klimatem zadziwia. Najlepszym miejsce na tańce jest Bałkańska Potupajka w Hydro Zagadce gdzie gra Robert z Warsaw Balkan Madness (nie do przegapienia!)

Imprezowe zagłębie na ul. 11 Listopada
Soho Factory

Ochota.

Żeby nie było, że wszystkie atrakcje kumulują się po prawej stronie Wisły, czas na teleportację na drugą stronę Warszawy – czas na Ochotę:

24.Ochota jak i Żoliborz czy Mokotów ma ciekawą zabudowę mieszkalną. Zajrzyj koniecznie na osiedle pięknych Willi na Starej Ochocie oraz odwiedź okolice Warszawskich Filtrów

25. Będąc na Ochocie warto zajrzeć do centrum handlowego Blue City, po pierwsze budynek centrum jest ciekawy, bo powstał na fali architektury późno postmodernistycznej i jest typowym dzieckiem swojej epoki. Wewnątrz z kolei zachwyca, 7 pięter, a w nich kilka miejsc, gdzie można się oderwać od rzeczywistości, m.in TEPfactor czyli park rozrywki, jaskinia złożona z 25 pokoi, w których można sprawdzić swoją siłę fizyczną, logiczne myślenie, cierpliwość i zręczność manualną, a obok Minigolf 3D. No i escape room Team Exit, z tematycznymi pokojami jak Indiana Jones czy opowieści z Narnii. Idealne miejsce by uciec od upałów w klimatyzowane pomieszczenie.

TEPfactor w Blue City

26. Na granicy Ochoty i Środmieścia mieści się opuszczony peron, który zamieniony został w jedno z najbardziej Cool miejsc w Warszawie. Nocny Market! No najlepsze miejsce ( zaraz obok Hali Gwardii by zjeść lunch, kolacje czy spotkać się ze znajomymi w Warszawie.)

Wola.

27.Muzeum Powstania Warszawskiego to żelazny punkt w zwiedzaniu Warszawy. Jeśli jednak przytłacza Cię ten temat. Nic się nie przejmuj, w okolicy jest Pokój na lato. Fajne miejsce, gdzie możesz zregenerować siły. 

28.Na Woli trzeba odwiedzić w starej Fabryce Norblina BioBazar, organizowany co tydzień w Fabryka Norblina – ul.Wołoska 3.

Saska Kępa.

Wróćmy na chwilę na prawą stronę Wisły do dzielnicy, która jest niczym małe miasteczko, można się tu zatracić!

29. Z Soho Factory, możecie przejść skrótem między blokami do Parku Skaryszewskiego, koniecznie małym mostkiem przewieszonym nad strumykiem. W Parku Skaryszewskim zatrzymaj się na odpoczynek. Chillout nad jeziorem, wdychając głęboko zapach czekolady, bowiem tuż za naszymi plecami fabryka Wedla! (to moje ulubione miejsce na czytanie! W plenerze). Jeśli chcecie poczuć klimat tego miejsca, poleca film o samym Wedlu i kilku innych warszawskich personach, stworzony przez Historie Bez Cenzury, zobaczycie go tu.

30. W Parku Skaryszewskim nie można zapomnieć o poszukiwaniu rzeźb modernistycznych, które są poukrywane w najróżniejszych miejscach parku.

31.Odwiedź Nowe miejsce Centrum Praga świetny kompleks w starej fabryce, o którym niebawem napisze więcej. 

32.Gdy jesteśmy juz w parku konieczny jest piknik! ( można wykorzysta wszystko co kupiliśmy na Bio Bazarze!) lub skorzystać z Targu Śniadaniowego, który czasem tu się rozbija. 

33.Idź przed siebie modernistycznymi uliczkami Saskiej Kępy, bez wątpienia jeśli lubisz ten architektoniczny epizod będziesz zachwycony! Polecam ul. Berezyńska, brukselską, katowicką, ale tez i saski deptak…

34.Czyli obowiązkowy spacer z postojami w uroczych knajpkach na ul. Francuskiej, która przechodzi w Paryską. 

35.Na Saskiej obowiązkowo musicie spróbować lodów mrożonych ciekłym azotem – Nitro Lody.

36.Oraz zobaczyć wille na Katowickiej w tym Lacherta i Szanajcy! Jednych ze słynniejszych architektów warszawskich polowy XX wieku. 

37.Będąc na Saskiej Musicie zjeść Vege Ramen! To będzie zupa Waszego życia! 

38.Jeśli macie rolki świetnym i bezpiecznym miejscem by ich używać jest teren dookoła Stadionu Narodowego, można robić kółka na świetnym asfalcie, odgrodzonym bramą od ulicy. 

39.Jeśli jesteśmy przy rolkach w Warszawie cyklicznie organizowane są przejazdy rolkowe, znajdziecie je na fanpagu Nigh Skating Warszawa. Trasy są różne, ale możliwość przejechania miasta nocą głównymi ulicami w rytm muzyki to genialna sprawa! 

40.Przejdź na drugą stronę Wisły Mostem Poniatowskiego (zachęcam użyć do tego rowera miejskiego) to niesamowita frajda przejechać nim nad Wisłą. Nie zapomnij zatrzymać się w połowie i pogapić na ludzi na brzegu. Jest jakaś magia w tym jak to miasto ożywa każdego lata!

Ul Śniadeckich

Powiśle. 

41.Będąc na Powiślu masz pełno rzeczy do zrobienia!  Zacznijmy od wizyty pod arkadami mostu poniatowskiego, gdzie czeka na Ciebie trochę kulinarnych perełek i fajnych miejsc na wypoczynek przy piwie. Tu znajduje się kultowy okrąglak, PKP Powiśle (który mimo, że w tym roku zamknięty mam nadzieję szybko wróci do życia!) to można nieopodal usiąść. 

LAS – Solec 44

42.Jeśli lubicie nietypowe atrakcje, pod mostem Poniatowskiego mieści się skate park z ciekawym street artem, można tam swobodnie wejść, trzeba tylko znaleźć przerwę w ogrodzeniu. Jeśli macie rolki, deskorolkę czy po prostu dobre oko do graffiti i zdjęć – spodoba Wam się. 

43.Na Powiślu warto zajrzeć pod adres Solec 44, gdzie dziś mieści się LAS przepyszne i bardzo zaciszne miejsce. Pisałam o nim więcej tu LAS atrakcji. Menu zmienia się sezonowo, warto więc zaglądać tu cyklicznie. 

44.BUW czyli Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjątkowe miejsce architektonicznie.  Zajrzyjcie tu by podziwiać budynek oraz wystawę Polskiej Szkoły Plakatu, to najlepsze miejsce by kupić plakat do domu! 

45.BUW to przede wszystkim wyjątkowe ogrody!  Musicie wejść na dach i zobaczyć zieleń, roślinność no i z mostku kapitańskiego Wisłę! 

46.Na Bulwarach Wiślanych od 2 lat stoi Pawilon, a w nim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, koniecznie zajrzyjcie, wstęp jest darmowy a wystawy zaskakujące. Zmieniają się cyklicznie, warto więc zaglądać regularnie o wystawach na stronie.

47.W tym samym budynku mieści się Paloma nad Wisłą, wegańska knajpka, która sama w sobie jest wystarczającym powodem by pojechać na Powiśle. 

48.Przespaceruj się Bulwarami aż do krętych schodów i znaku neonowego Milo Cię Widzieć. 

49.Przejdź na drugą stronę ulicy i zobacz Cytadele Warszawska i Muzeum Katyńskie. Nie musisz wchodzić do środka jeśli temat jest zbyt mocny na letnie popołudnie, ale gwarantuje, ze architektura Cie zachwyci. 

Żoliborz

50. Jeśli juz jesteśmy na Cytadeli  zmierzaj w stronę Żoliborza. Park wokół cytadeli od strony tej dzielnicy, to jeden z piękniejszych i bardziej malowniczych parków w mieście! 

51.Zobacz Prochownie, napij się tu piwa i kawy i sprawdź czy sąsiadujący Fort Sokolnickiego jest czynny by wejść choć na chwilę i zachwycić się tym budynkiem, a może i wystawą w środku.  

52.Zajrzyj do Ósmej Koloni i zjedz podpłomyk, specjalność lokalu, a następnie odkryj wyjątkową architekturę osiedla Brukalskich, oraz ich willę. 

53.Jeśli lubisz architekturę to obowiązkowo zobacz Szklany Dom i wspaniale modernistyczne Osiedla Żoliborza –  Oficerskiego, Dziennikarskiego i Profesorskiego. To wyjątkowe miejsca na skale polski. 

54.Odwiedź Sady Żoliborskie (i zobaczcie doceniane osiedle mieszkaniowe oraz park) a także zjedzcie obiad w prl-owskim Barze Mlecznym Sady. 

55.Jeśli mało Wam zieleni zajrzyjcie na Kępę Potocką. 

56.A dla lubiących lokalne targowiska zostaje Hala Marymoncka. 

Piękne Osiedla Żoliborza

57. Na Żoliborzu warto zajrzeć na lody na plac Wilsona tuż przy kinie Wisła, jeśli macie chwilę możecie wpaść do tego kultowego kina Wisła. 

58.Nie można uznać za udanej wycieczki po Warszawie, bez odwiedzenia stacji metra Plac Wilsona (zagradzana, doceniana na świecie. Jest Piękna!). 

Muranów.  59. Wsiądź do metra na placu Wilsona i wysiądź na stacji Ratusz Arsenal. Tu zajrzyj do Instytut Awangardy z tarasem na dachu. Była to niegdyś pracownia artysty Edwarda Krasińskiego. Wejście tu przed wcześniejszą rejestracją. Na stronie Instytut Awangardy.

60. Idź na kawę do Kina Muranów, a najlepiej na kilka seansów. Polecam cykliczne spotkania z najgorszymi filmami świata. Oraz weekendowe seansy filmów o słynnych malarzach. 

61.Obowiązkowo warto pójść na spacer po Muranowie, dzielnicy niegdyś żydowskiej, gdzie znajdowało się getto warszawskie i na jego zgliszczach powstało osiedle Muranów. Polecam przed spacerem lekturę autorstwa Beaty Chomątowskiej – Stacja Muranów. Gwarantuje niezwykłe przeżycia podczas spaceru.

62. Na Muranowie zobaczcie koniecznie pałacyk XVIII wieczny Johannesa Doybla oraz Muzeum Żydów Polskich Polin zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz robi wielkie wrażenie

63.Nie zapomnijcie o Muralach tematycznie powiązanych z historią dzielnicy, ukrytych w bramach. 

Śródmieście Północne.

64.Tuż nieopodal  kawałek od Placu Bankowego znajdziecie Hale Gwardii to doskonałe miejsce na lunch, na spotkanie ze znajomymi i.. Na lody koniecznie w Deseo o smaku Matcha! Nie ukrywam, że to jedno z moich ulubionych miejsc w Warszawie. 

65. Jak już tu jesteś zajrzyj koniecznie do historycznej Hali Mirowskiej oraz na targ kwiatowy, który ciągnie się przed jej wejściem. To wyjątkowe miejsce. 

Śródmieście.

66. Pałac Kultury nie jedno ma imię, nawet jeśli jesteś starym warszawskim wygą warto zajrzeć do niego co jakiś czas, wokół Pałacu są rozłożone hamaki do wypoczynku, park porasta bujna trawa, co daje namiastkę łąki w samym centrum, a posiadówki na schodach Pałacu są zawsze spoko. Koniecznie zajrzyj do Kinoteki, Muzeum Lalek ( jakie te domki dla lalek są piękne!)

67. Napij się kawy na tarasie widokowym z ostatniego pietra. Warto co jakiś czas wjechać i spojrzeć na Warszawę z góry!

68. Jeśli o spojrzeniu z góry mowa – warto też zajrzeć do Level 27 i tu na tarasie wypić drinka i popatrzeć na całe miasto z góry, najlepiej przy zachodzie słońca. Genialne miejsce.

69. Gdzie imprezować w Środmieściu?  Na Nowogrodzkiej (Kufle i Kapsle, Steam Bar, Bibenda)  jeśli lubisz nieco inne rytmy to na Parkingowej znajdziesz wszystkie gatunki. Szczerze polecam LGBT frendly club Glam (imprezy nawet w Środku tygodnia to jest sztos!) 

70. W Śródmieściu koniecznie trzeba włóczyć się uliczkami i zachwycać architekturą. Najlepiej posłużą Ci ulice, Mokotowska, Poznańska, Lwowska i Emilii Plater oraz Plac Zbawiciela, a dla miłośników socrealizmu koniecznie Plac Konstytucji.

71.Poznańska to żelazny punkt by zjeść coś pysznego w tak zwanym zagłębiu Vege. (Tel Aviv, Bejrut, Kraken, od niedawna Leonard Verde -> gdzie zjeść najlepszeWege w Warszawie?

72.Jeśli szukasz kulinarnych atrakcji to musisz zajrzeć do Yumiko na wege sushi. 

73.Fani industralnej architektury odnajdą szczęście pod adresem Hoża 51 gdzie w starym pofabrycznym kompleksie mieści się dziś lodziarnia, showroom, ścianka wspinaczkowa no i Stefan Rzeczy Ładne ( cool vintage shop!). Lody polecam z całych sił. To Tłusty Kotek, które znajdziecie w moim rankingu najlepszych lodów w Warszawie. Tu koniecznie pistacja.

Tlusty Kotek

74.Plac Zbawiciela – na spacer, na imprezę, na obiad, śniadanie (Charlotte, Veganda) i lody Matcha w Matcha Bistro, ale tez i niezły Ramen.

75.Dla fanów podróżniczych spotkań, również latem koniecznie wizyta w Południku Zero i wysłuchanie ciekawych prelekcji i slajdowisk.  

76.Mamy w Warszawie, Park, w którym gdy się człowiek znajdzie mam poczucie, ze jest w jednym z londyńskich wypieszczonych małych skwerów – to Park Ujazdowski ( niestety nie można wchodzić tu z psami, nie mniej jest przepiękny!

77.Koniecznie spacer od Palu Trzech Krzyży na Skarpę, na tyłach Sejmu i Senatu aż do Jazdowa!  Jazdów to niezwykłe osiedle domków Fińskich. 

78.Spacer tęczowym mostem i wizyta w Zamku  Ujazdowskim (świetne wystawy). 

Mokotów.

79. Koniecznie wizyta w pałacyku Królikarnia i spacer po Arkadii, bajecznym parku publicznym, którego nazwa w pełni oddaje jego urok!

80.Odwiedź koniecznie Księgarnio-kawiarnie Czuły Barbarzyńca w Drodze.

81.Pole Mokotowskie to ikona i doskonałe miejsce na piknik.

82. Będąc na dalszym Mokotowie w okolicy „Mordoru” warto odwiedzić Mysterious Room – Pokoje Zagadek, escape room z najpiękniejszą scenografią ( zresztą nagradzaną przez ekspertów) i zagrać w gry o naprawde wysokim poziomie trudności!

Perelki ukryte w Śródmieściu

Ursynów. 

83.Może to mało turystyczna część miasta, ale proponuje nieco się zdystansować i przejść po ogromnym osiedlu z Wielkiej Płyty, czytając świetny reportaż o Ursynowskim cudzie architektonicznym – „Bloki w Słońcu” autorstwa Lidii Pańków. Jeśli już tu jesteście, teraz spróbujcie odnaleźć miejsca związane z kultowym serialem Alternatywy 4. Od niedawna jest na Ursynowie nawet Mural upamiętniający głównych bohaterów.

84.Służewski Dom Kultury – to przepiękne miejsce. Wyjątkowy pod względem architektury, ale też i atmosfery obiekt.

Stare Miasto.

85. Spacer po Starym Mieście wieczorowa pora, odnalezienie najpiękniejszych zakamarków. 

86.Przytulanie się do metalowych pegazów pod gmachem Sadu Najwyższego 🙂 może nie jest codzienną czynnością, ale uwierzcie fajnie wyzwolić w sobie dziecko.

87. Jeśli jesteście miłośnikami literatury faktu, wizyta we Wrzeniu Świata, sprawi Wam ogromną radość. Napewno macie ulubionego pisarza, tu jest okazja go spotkać, a jeśli nie, to możecie napisać list i wrzucić go do czerwonej skrzynki ( właśnie tu w tej księgarnio- kawiarni). Wykład w Faktycznym Domu Kultury. 

Wrzenie Świata

88. W Warszawie jest wiele galerii sztuki, ale dwa miejsca trzeba mieć szczególnie na uwadze -w Muzeum Sztuki Współczesnej Zachęta oraz w Galerii Foksal

Bemowo.

89. To dzielnica nieco dalej od centrum, ale ma kilka perełek, które warto odwiedzić. Przede wszystkim targ staroci na Kole. Znajdziecie tu masę perełek!

90. Znajduje się tutaj również ciekawe drewniane osiedle domków socjalistycznych- Osiedle Przyjaźń. 

91. Jest tu świetny park, z dawną wojskową fortyfikacją -Forty Bema. Idealne miejsce na piknik i wybieganie psa!

Bielany.

92.Przespaceruj się ulicą gazowych latarni, wypij kawę na placu Konfederacji, zajrzyj do sklepu ze starociami ( tu pełna lista rzeczy, które warto zrobić, gdy trafisz na Bielany)

93. Na koniec kilka rzeczy, o których zapomniałam, a nie moze ich w zestawieniu zabraknąć: Spróbuj Uzbeckiej kuchni tuż za Elekstrownią Powiśle-> IKAT

94. Odwiedź Elektrownie Powiśle nowy Warszawski Nabytek.

95. Zagraj w Super Mario w Muzeum Gier Komputerowych.- pisałam o nim tu! Przysięgam to prawdziwy Fan!

96. Poczuj klimat dawnych epok w Muzeum Etnograficznym– uwielbiam sale ze strojami ludowymi!

97. Odwiedź w środku najpiękniejszą ukrytą perłę – Ufficio Primo, budynek, który oszałamia. Z renowacją wykonaną na medal, a nawet dwa!

98. Przespaceruj się po wnętrzach Warszawskiej politechniki, gwarantuje, że to jedno z piękniejszych miejsc jakie możesz zobaczyć w Warszawie.

99. Odwiedź ponad 100 letnią Palmiarnie, w której kryje się również najlepsza Suszarnia! Tu przeczytasz o niej więcej.

100. Idź na wystawę do Zodiaka- Architektonicznego pawilonu, w którym cyklicznie zmieniają się wystawy poświęcone Warszawskiej architekturze ( zawsze ciekawe!) Tu przeczytasz o kinach studyjnych, tu natomiast o architektonicznych planach zrealizowanych i niestety odrzuconych. W Zodiaku warto bywać, bo na pierwszym pietrze odbywają się wykłady poświecone architekturze.

101 :). Zajrzyj na moje instastories gdzie pokazuje ciekawe Warszawskie miejsca jest ich tyle, ze nie sposób zmieścić się w sztywnej setce! – Buszując w Codzienności Instagram.

Dajcie znać koniecznie, co jeszcze dopisalibyście do listy.

Uściki

Jess

Jeśli Ciagle Wam mało przypominam na blogu wiele postów poświęconym Warszawie:

This post has already been read 509284 times!

You Might Also Like