Zacznij tutaj

Cześć!
Nazywam się Jess, piszę tego bloga z pasji i miłości do dzielenia się wiedzą!
Rozgość się, miło mi, że do mnie zajrzałeś, jeśli jesteś tu pierwszy raz szybko streszczę Ci co u mnie znajdziesz. Mam nadzieje, że zostaniesz ze mną na stałe!

O czym jest ten blog?

Buszując w codzienności to wyjątkowe miejsce w Polskiej blogosferze, silnie wierzę w to, że istnieje życie po pracy  i każdym kolejnym postem staram się zainspirować Cię do przeżywania życia na 300% zarówno w podróży jak i w zwykły wtorek, który spędzasz w swoim domu. Uczę bycia turystą w swoim mieście ( posty z tagiem: WARSZAWA). To tylko od nas zależy jak wygląda owa CODZIENNOŚĆ! 

Krótko o mnie:  Gdy nie podróżuję jak szalona staram się złapać balans między podróżą a codziennością, którą upraszczam do granic możliwości i uczę się jak najefektywniej wykorzystywać czas ( cykl OGARNIJ ŻYCIE). Dziele się z Wami moimi wskazówkami jak to robię, że godzę prace na etacie w agencji reklamowej, z kręcenie YouTuba: TRYALTERNATIVE BY JESS o podróżach tematycznych (śladem pisarzy, malarzy i słynnych ekranizacji),       z blogiem i bogatą pełną atrakcji codziennością w ukochanej Warszawie, (więcej o mnie)

Co mnie wyróżnia?

Tworzę podróże tematyczne, prawie zawsze z kluczem śladem serialu, filmu, książki, pisarza czy artysty. Poszukuje Atrakcji Alternatywnych, Street Artu, dzielnic w procesie gentryfikacji oraz uwielbiam wschodnie blokowiska, postmodernizm, socmoderna i socrealizm rozpalają moje serce:) Z wykształcenia jestem historykiem i historykiem sztuki, dlatego w moich treściach wielokrotnie odnoszę się do architektury, styli i pełnego kontekstu historycznego. Zataczam koła, powracając do ulubionych miast, w których zwiedzaniu stałam się ekspertem (Londyn, Wiedeń, Berlin, Budapeszt, Lwów, Sztokholm)

Najszczęśliwsza jestem na Północy na Angielskich wrzosowiskach, Szkockich Highlandsach oraz Skandynawskich Fjordach. Podobne Szczęście odnajduję na wschodzie. Przemierzyłam juz raz Rosje Koleją Transsyberyjską i mam zamiar to powtórzyć. Rok bez powrotu na Północ i Wschód rokiem straconym! Przy tym wszystkim Kocham kwieciste sukienki, turbany i afrykańskie desenie. Niech nie zdziwi Cię więc gdy zobaczysz widok boho-sukienki na tle surowego blokowiska – to cała ja:) 


Na skróty- ważne posty


PODRÓŻE LITERACKIM I FILMOWYM SZLAKIEM

Moją domeną są podróże tematyczne, filmowym i literackim tropem, własnie pracuje nad cyklem przewodników po najlepszych tematycznych trasach, sladem Tolkiena, Jane Austen, Sióstr Bronte, Opowieści z Narnii, Outlandera itd, narazie nie chce zdradzać Wam wszystkiego. Ale to mój konik od lat! Dlatego niebawem dostaniecie do rąk wspaniałe wypucowane, dopracowane z wszystkimi szczegółami „moje dziecko”:)

i wiele innych!

Ogarnij Życie

Kilka lat temu nie miałam pojęcia jak robią to ludzie, którzy mają dużo na głowie i nie żyją w chaosie. Wręcz nie mieściło mi się to w głowie, a moje dzisiejsze życie, przy ówczesnej organizacji i podejściu doprowadziło by mnie do wykończenia emocjonalnego, wypalenia i depresji. Dziś wiem, jak ogarniać życie i ciągle udoskonalam wiele jego elementów, tymi okryciami, dziele się z Wami na moim Blogu. Pisze tu o tym jak żyć bardziej świadomie i rezygnować z rzeczy niepotrzebnie nas obciążających.

Ogarnij Szafę czyli Slow Fashion

Pięć lat temu skończyłam kurs Personal Shoppera, u najsłynniejszej polskiej Stylistki Moniki Jurczyk. Przez ostatnie lata miałam okazje oczyścić setki szaf i pomagać wielu zagubionym modowo osobą. Czemu to robię? Bo uwielbiam poczucie, że miałam wpływ na ważną zmianę w życiu innych. Cenie zrównoważony konsumpcjonizm. Pisze co jakiś czas o modowych wyborach, kapsułkowej szafie oraz wybieraniu rzeczy lepszej jakości.

Warszawa inaczej / Londyn moim okiem

W ramach upiększania codzienności, staram się maksymalnie wykorzystywać możliwości jakie daje mi życie w mieście (kiedyś w Londynie) dziś w Warszawie, szukam atrakcji alternatywnych,  odkrywam nowe miejsca i dziele się nimi z Wami. rekomenduje i odradzam miejsca gdzie warto zjeść, spotkać się na kawę czy poleniuchować w weekend. Bardzo wierzę w to, że trzeba być nieustannie turystą w swoim mieście i odkrywać atrakcje miejsca, w którym żyjemy- to źródło nieustannej radości !

Mądre podróżowanie i Atrakcje Alternatywne.

Moją największa pasją są podróże. Interesuje mnie to jak podróże wpływają na nasze życie, jak potrafią wiele wnieść, jak i również fascynuje mnie zjawisko fast travel i ich płytkie doświadczanie. Pisze na blogu często o tym jak podróżować mądrzej i to zarówno pod względem praktycznym, jak i przede wszystkim mentalnych, przygotowując się do wymarzonej trasy wcześniej. Czytając, oglądając filmy weryfikując miejsca. Kultywując podróże literackim tropem, w rytmie Slow


Kulturalnie

Czytam, oglądam filmy, chodzę na wystawy, w końcu moje humanistyczne wykształcenie zobowiązuje blog to miejsce, gdzie również daje upust swoim refleksja na temat kultury i podkultury, z którą miałam styczność. Również opisując tu przygotowania do podróży literackim, bądź filmowym szlakiem. Spotkacie tu wiele wątków dotyczących wybitnych kobiet, bo te interesują i inspirują mnie najbardziej.

Codzienność

Lubię pokazywać proste momenty, zwykłą codzienność, która staram się ubarwiać, Buszuje w codzienności z radością małego dziecka i co jakiś czas podrzucam Wam takie skrawki inspirującej codzienności.

Dużo tego? W uproszczeniu – poszukuję równowagi, harmonii i jakości.

Jeśli wydaje się Wam, że dużo tego wszystkiego, tak naprawdę wszystkie te aspekty łączą się z sobą. Pasjonuje mnie uproszczanie życie, podnoszenie jego jakości w każdym wymiarze i życie z większą świadomością. Bez względu na to, czy mówimy o podróżach, jedzeniu, karierze zawodowej, naszej szafie czy spędzaniu wolnego czasu czy też kulturze. Lubię wiedzieć, że to co robię ma sens i o tym poszukiwaniu wartości i jakości w wielu aspektach życia pisze starając się zachować miedzy nimi harmonię. Jednocześnie starając się wycisnąć trzysta procent z życia.

Pisze bloga, bo musze, wewnętrza potrzeba każe mi spisywać swoje refleksje i przeżycia, początkowo był to blog szafiarski, później podróżniczy, z relacjami z Anglii, dziś łączy w sobie wiele elementów dotyczących codzienności i mądrego podróżowania, a także atrakcji alternatywach, które uwielbiam wyszukiwać w każdym miejscu, w którym się znajdę.

pozdrawiam ciepło
Jess