Zacznij tutaj

Cześć!
Rozgość się, miło mi, że do mnie zajrzałeś, jeśli jesteś tu pierwszy raz szybko streszczę Ci co u mnie znajdziesz. Mam nadzieje, że zostaniesz ze mną na stałe!

O czym jest ten blog?

Buszując w codzienności to wyjątkowe miejsce w Polskiej blogosferze, silnie wierzę, w to, że istnieje życie po pracy  i każdym kolejnym postem staram się zainspirować Cię do przeżywania życia na 300% i cieszenia się każdym dniem. To tylko od nas zależy jak wygląda owa CODZIENNOŚĆ! 

Krótko o mnie:  Gdy nie podróżuję jak szalona staram się złapać balans miedzy podróżą a codziennością, którą upraszczam do granic możliwości i uczę się jak najefektywniej wykorzystywać czas. Dziele się z Wami moimi wskazówkami jak to robię, że godzę prace na etacie w agencji reklamowej, z kręcenie YouTuba: TRYALTERNATIVE BY JESS o podróżach tematycznych (śladem pisarzy, malarzy i słynnych ekranizacji), blogiem i bogatą pełną atrakcji codziennością w ukochanej Warszawie, ( więcej o mnie)

 


Na skróty- ważne posty

 

PODRÓŻE LITERACKIM I FILMOWYM SZLAKIEM

Moją domeną są podróże tematyczne, filmowym i literackim tropem, własnie pracuje nad cyklem przewodników po najlepszych tematycznych trasach, sladem Tolkiena, Jane Austen, Sióstr Bronte, Opowieści z Narnii, Outlandera itd, narazie nie chce zdradzać Wam wszystkiego. Ale to mój konik od lat! Dlatego niebawem dostaniecie do rąk wspaniałe wypucowane, dopracowane z wszystkimi szczegółami „moje dziecko”:)

i wiele innych! 

 

Ogarnij Życie

Kilka lat temu nie miałam pojęcia jak robią to ludzie, którzy mają dużo na głowie i nie żyją w chaosie. Wręcz nie mieściło mi się to w głowie, a moje dzisiejsze życie, przy ówczesnej organizacji i podejściu doprowadziło by mnie do wykończenia emocjonalnego, wypalenia i depresji. Dziś wiem, jak ogarniać życie i ciągle udoskonalam wiele jego elementów, tymi okryciami, dziele się z Wami na moim Blogu. Pisze tu o tym jak żyć bardziej świadomie i rezygnować z rzeczy niepotrzebnie nas obciążających.
 

Ogarnij Szafę czyli Slow Fashion

Pięć lat temu skończyłam kurs Personal Shoppera, u najsłynniejszej polskiej Stylistki Moniki Jurczyk. Przez ostatnie lata miałam okazje oczyścić setki szaf i pomagać wielu zagubionym modowo osobą. Czemu to robię? Bo uwielbiam poczucie, że miałam wpływ na ważną zmianę w życiu innych. Cenie zrównoważony konsumpcjonizm. Pisze co jakiś czas o modowych wyborach, kapsułkowej szafie oraz wybieraniu rzeczy lepszej jakości.

Warszawa inaczej / Londyn moim okiem

W ramach upiększania codzienności, staram się maksymalnie wykorzystywać możliwości jakie daje mi życie w mieście (kiedyś w Londynie) dziś w Warszawie, szukam atrakcji alternatywnych,  odkrywam nowe miejsca i dziele się nimi z Wami. rekomenduje i odradzam miejsca gdzie warto zjeść, spotkać się na kawę czy poleniuchować w weekend. Bardzo wierzę w to, że trzeba być nieustannie turystą w swoim mieście i odkrywać atrakcje miejsca, w którym żyjemy- to źródło nieustannej radości !

Mądre podróżowanie i Atrakcje Alternatywne.

Moją największa pasją są podróże. Interesuje mnie to jak podróże wpływają na nasze życie, jak potrafią wiele wnieść, jak i również fascynuje mnie zjawisko fast travel i ich płytkie doświadczanie. Pisze na blogu często o tym jak podróżować mądrzej i to zarówno pod względem praktycznym, jak i przede wszystkim mentalnych, przygotowując się do wymarzonej trasy wcześniej. Czytając, oglądając filmy weryfikując miejsca. Kultywując podróże literackim tropem, w rytmie Slow

Kulturalnie

Czytam, oglądam filmy, chodzę na wystawy, w końcu moje humanistyczne wykształcenie zobowiązuje blog to miejsce, gdzie również daje upust swoim refleksja na temat kultury i podkultury, z którą miałam styczność. Również opisując tu przygotowania do podróży literackim, bądź filmowym szlakiem. Spotkacie tu wiele wątków dotyczących wybitnych kobiet, bo te interesują i inspirują mnie najbardziej.

Codzienność

Lubię pokazywać proste momenty, zwykłą codzienność, która staram się ubarwiać, Buszuje w codzienności z radością małego dziecka i co jakiś czas podrzucam Wam takie skrawki inspirującej codzienności.
 
 

Dużo tego? W uproszczeniu – poszukuję równowagi, harmonii i jakości.

Jeśli wydaje się Wam, że dużo tego wszystkiego, tak naprawdę wszystkie te aspekty łączą się z sobą. Pasjonuje mnie uproszczanie życie, podnoszenie jego jakości w każdym wymiarze i życie z większą świadomością. Bez względu na to, czy mówimy o podróżach, jedzeniu, karierze zawodowej, naszej szafie czy spędzaniu wolnego czasu czy też kulturze. Lubię wiedzieć, że to co robię ma sens i o tym poszukiwaniu wartości i jakości w wielu aspektach życia pisze starając się zachować miedzy nimi harmonię. Jednocześnie starając się wycisnąć trzysta procent z życia.

 

Pisze bloga, bo musze, wewnętrza potrzeba każę mi spisywać swoje refleksje i przeżycia, początkowo był to blog szafiarski, później podróżniczy, z relacjami z Anglii, dziś łączy w sobie wiele elementów dotyczących codzienności i mądrego podróżowania, a także atrakcji alternatywach, które uwielbiam wyszukiwać w każdym miejscu, w którym się znajdę.

 
pozdrawiam ciepło
Jess
Kornwalia Śladem Serialu Poldark