LIFESTYLE OGARNIJ ZYCIE

Organizacja codzienności: 6 aplikacji pozwalających odzyskać kontrolę nad życiem.

10 kwietnia 2017
Hej, temat motywacji, udoskonalania codzienności i lepszej organizacji życia, przez ostatnie miesiące jest mi bardzo bliski. Chciałabym podzielis się z Wami moimi ulubionymi aplikacjami, które pozwalają ogarnąć rzeczywistość i nadmiar zadań. Żyjemy w świecie, który dzieje się online, pracuje w digitalu, działam w internecie, nie wyobrażam sobie organizować się bez kilku aplikacji, które sprawiają, że moja głowa jest wolna od zbędnej wiedzy, nie muszę pamiętać o terminach, o liście zakupów, o pomysłach do wykorzystania na kiedyś, o stronach i artykułach, które chciałabym przeczytać, ma czas na działanie, odpoczynek i kontrole nad życiem i swoimi planami. Podzielę się z Wami dzisiaj kilkoma aplikacjami, które przybliżyły mnie do mojego celu nadrzędnego- pozwoliły mi osiągnąć spokój i kontrole nad życiem.
Evernote. Kocham, nie wyobrażam sobie dania bez notowania, wszystkiego co przyjdzie mi do głowy tutaj, notatki, listy zakupów. szkice postów, Plany podróżnicze, rozpiska wyjazdów, wszystko powstaje i rozwija się tutaj. Zeby się nie pogubić warto nadawać etykiety oraz tworzysz podzbiory, tytuł niech jest hasłowy. Całe życie w jednym miejscu, w online i offline, Dzięki evernote mogę pisać posty w samolocie, autobosie , pociągu, wszędzie – na telefonie. To cudowna aplikacja. nareszcie przestałam się martwic, że stracę swoje dane, i notatki
Google kalendarz. Bez niego ani rusz, pamięta, o wszystkim,łączy rożne poczty z sobą i pozwala nad nimi zapanować. Moge zapraszać znajomych na spotkania i Fahada na randki:) Ale co najważniejsze, nie muszę myśleć o dentyście, lekarzu, spotkaniach ustalanych z dużym wyprzedzeniem, rzut oka w niedziele wieczorem co w tym tygodniu mnie czeka i już wszystko jasne.
Trello, trochę się wzbraniam, przed używaniem tej aplikacji, ale okazała się pomocna, czarno na białym określam w niej, listy zadań (jednorazowych) do zrobienia w jednym obszarze. Jak zakupy do domu podczas remontu czy kosmetyczne listy, a także listy lektur do przeczytania, Tworzone tam tablice ułatwiają kontrole nad wąskim obszarem. terllo można używać na wiele sposobów, a zadania pomiędzy nimi przerzucać miedzy tablicami, a zrealizowane archiwizować.
Nozbe, to tu dzieją się wszystkie rzeczy cykliczne. Ile czynności, muszę zrobić by napisać posta? Ile by wykonać ogrom pracy do organizacji imprezy? Za każdym razem minimum 18 czynności. Miałam problem z ciagłym przepisywaniem tego co trzeba jeszcze zrobić, teraz kopiuje listy, nieznacznie ( w zależności od profilu eventu) zmieniam i gotowe. Niesamowity spokój i poczucie kontroli dały mi te listy, teraz nie muszę pamiętać o poszczególnych elementach, dzięki temu wiem, że nie zapomnę, juz niczego.
Pocket Jeśli znajdę coś interesującego w sieci, ale nie chce się rozpraszać wrzucam do pocket i wiem, że jak znajdę chwilę, mogę z łatwością, znaleźć otagowany tekst i do niego wrócić. Nie muszę pamiętać gdzie on był, wrzucać linków do notatnika, evernote tutaj czekają nam mnie w katalogu łatwym do przeglądania,
Bloglovin, to najlepsze miejsce, by przeglądać blogi, mogę utworzyć listę ulubionych blogów i nie muszę wchodzić pojednyczo na poszczególne blogi i sprawdzać czy już, ulubiony bloger dodał wpis. Wszystko mam jak na dłoni. Przerwa z drugą kawą, zaczyna się od bloglovin.
Ps. moj blog tez znajdziecie na bloglovin, możecie już dodać do swoich zakładek.
Follow my blog with Bloglovin
A wy z jakich aplikacji korzystacie? Podzielcie się !

This post has already been read 1872 times!

You Might Also Like