OGARNIJ ZYCIE SLOW FASHION

Co zrobić na poprawę humoru?

3 października 2017
Brak sił, kolejna godzina spędzona na scrolowaniu instagrama i poczucie, że życie ucieka miedzy palcami. Piękne zdjęcia instagramerek i ich idealnego życia potęgujące niechęć do nas samych i naszego byle jakiego żywota. Znacie to? Zanim załączysz instagram, zamknij pinteresta, nie otwieraj lodówki i zostaw to wino i te lody!! ( ciastko z Cafe Nero też odpada!), zakupy tez nie wchodzą w grę, (zapomnij!).  Jeśli już to zrobiłeś teraz posłuchaj, dziś będzie o tym co zrobić by nie czuć się tak beznadziejnie. Jak już zauważyliście utartych metod z amerykańskich seriali nie będzie. Jesień nas nie rozpieszcza, deszczowa pogoda potęguje smutne nastroje. Poniżej kilka pomysłów jak sobie poradzić z jesienna chandrą?
Jeśli czujesz, że dopada Cie zły nastrój, że popadasz w marazm, że nic Cię nie cieszy i nie wiesz co masz z sobą zrobić, spróbuj zastosować moje sprawdzone metody na poprawę humoru. Tak wielu z Was trafia tutaj  szukając odpowiedzi na to pytanie, że nie mogłam zawieść poszukujących szczęścia ( to nowa wersja starego tekstu, napisanego jakieś 6 lat temu link).

Wyśpij się.

Większość nieszczęść, smutków, marazmu, bierze się ze zmęczenia. Niewyspani, wyczerpani, nie jesteśmy w stanie postrzegać świata w pozytywnych barwach. Daj sobie czas na regeneracje. Po przespaniu pełnych 8 , a może nawet 12 godzin, spojrzysz na świat o wiele pozytywniej. Zadbaj o siebie, przebierz pościel, wywietrz sypialnie, zapal nastrojowe lampki, zapal aromantyczną świeczkę. Postaw kwiaty filtrujące powietrze.

Wyloguj się!

zrób sobie dzień offline, to niezwykle odświeża! Wspominany we wstępie instagram i pinterest, są świetnym źródłem inspiracji, ale przedawkowanie ich może mieć słabe skutki. Możemy zacząć porównywać siebie, swoje życie, swoje ciało, z idealnymi wypucowanymi kwadracikami w portalach społecznościowych, a od tego już tylko krok do załamania. Lepiej więc w dni, w których nie czujemy się panami własnego losu odpuścić sobie podglądanie idealnych kont instagramowych. Warto pamiętać, że social media to tylko urywek życia, osób które obserwujemy, czasem zupełnie wykreowany. Nie dajmy się zwariować, wyloguj się i daj sobie dzień na to by trochę pożyć po za digitalem.

Zrób jedną rzecz od początku do końca.

Nic tak nie poprawia nastroju jak świadomość, że udało nam się coś zrobić. Przerwać zła passę. Od razu nasze poczucie wartości i samo oceny wzrasta na myśl o tym, że już jesteśmy do przodu o te kilka czynności, które nam zalegały. Zrób coś od początku do końca. To jedna z terapii, która działa na mnie od razu. Większość złych nastrojów, wiąże się z tym, że nagle czujemy nie moc, wszystko co dzieje, się wokół potwierdza, że nic nie potrafimy, nic nam nie wychodzi, sprawy ciągną się tygodniami. Żeby przerwać to pasmo, wybierz sobie jaką czynność i zajmij się tylko nią, daj sobie powód do radości, że coś z Twojego powodu zostało zrobione od początku do końca. Nie bądź dla siebie surowa, to nie musza być wielkie rzeczy. Ważne, że mimo niechęci do siebie i całego świata podjęłaś się zawalczyć. Może ugotuj coś zupełnie nowego? I podaj znajomym ?

Zadbaj o siebie.

Zrób sobie przerwę od wszystkiego. napuść wody do wanny, zapal świeczki, nałóż sobie maseczkę, weź książkę, gazetę, muzykę, serial i zapomnij o bożym świecie.

Zrób swoją Bucked List.

Pomyśl, co chciałabyś w życiu zrobić dla siebie? Gdzie pojechać? co przeżyć? Nie bój się najśmielszych planów. Niech ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

Zaplanuj podróż marzeń

A teraz zrób plan podróży marzeń. Tak szczegółowo jak to tylko możliwe. Widzisz? Masz juz cel, dla którego warto wstać z fotela i powalczyć o swoje lepsze życie. Jeśli jej nie zaplanujesz, jest większe [prawdopodobieństwo, że nigdy się nie odbędzie. Nie ważne czy to wycieczka do Zamościa, czy wyprawa na Fidżi to Twoje marzenia i Ty decydujesz co jest Twoim priorytetem.

Posprzątaj w szafie

Do dziś uważam, że ruch fizyczny jest najlepszym lekarstwem na wiele problemów. Wiele dolegliwości można wyleczyć wyżyciem się myjąc podłogę, sprzątając kuchnie, czy jeszcze lepiej sprzątając swoją szafę, a więc łącząc w sobie kilka powyższych punktów dbanie o siebie, zrobienie czegoś od początku do końca oraz fizyczne wyżywając się. Obiecuje, że gdy skończysz nagle życie stanie się piękniejsze. A Ty odkryjesz wiele skarbów w swojej szafie.

Bądź aktywna

Idź na spacer, pobiegaj idź na rower. Gdy ja mam zbyt wiele na głowie, po prostu wychodzę z domu, wietrze umysł na zewnątrz. Spacer ratuje mnie od obłąkania.

Niszowe kino

Idź sam do kina. Gdy nie radzisz sobie z sobą, płacz masz na końcu nosa idź sama do kina. Samotna wyprawa do kina, pozwala odciąć się od całego świata, mała sala kinowa niszowa historia, Najlepiej pójdź do niego na nogach i wróć również spacerem. tak by ochłonąć po wszystkich wrażeniach. Po seansie i nocnym spacerze, odkryjesz, że Twoje miasto jest dziwnie piękne, a życie wcale nie takie złe.

Joga.

Joga dobra na wszystko. Żeby złapać równowagę, nie tylko tą duchową, ale i fizyczną, odprężyć wszystkie mięśnie oraz mózg. Elementy medytacji, powtarzalność sekwencji oraz cisza. pozwolą Ci złapać równowagę.

Zaplanuj swój business

Zrób listę, rzeczy, które chciałabyś osiągnąć w życiu. Co cie cieszy? Co chciałabyś robić, gdybyś miała wybór? Już wiesz? To zrób teraz scenariusz działania. Krok po kroku pomysł, czego Ci potrzeba. i rusz z miejsca. To motywujące? Nieprawdaż?

Zrób pozytywne listy

Zapisz co w sobie cenisz, co udało Ci się zrobić, co osiągnąć w życiu oraz co dobrego Ci się przytrafiło. Takie działanie pomoże dostrzec co pozytywnego przytaiło się w Twoim życiu i spojrzeć pozytywniej na swoje osiągnięcia i Ciebie samą.

Na koniec.

Zastanów się co sprawiło, że źle się czujesz. Gdy się strujemy, weryfikujemy jadłospis, by wyeliminować winowajce z diety. Zastanów się skąd ten marazm? Może jesteś przepracowana, nie masz czasu dla siebie i nie doceniasz sama siebie? Przeanalizuj co się stało i staraj się na przyszłość niwelować te zjawisko.

Uśmiechnij się

Czasem nawet na siłę warto uśmiechnąć się i podziała:)
Przesyłam Wam moc uścisków!
dbajcie o siebie i myślcie pozytywnie!
Jess

This post has already been read 2375 times!

You Might Also Like