OGARNIJ ZYCIE SLOW FASHION

Nie mam się w co ubrać – jak uniknąć tego problemu

15 sierpnia 2012

Zakupy i co później?
Jak uniknąć problemu : Nie mam co na siebie założyć? 
Jak szybko znaleźć idealny strój na wyjście? 


Jakiś czas temu pisałam o racjonalnym konsumpcjonizmie ( tu) i przemyślanych zakupach (tu) dziś chciałam przedstawić Wam jak powinno wyglądać zakończenie cyklu zakupowego, by proces ten okazał się prawdziwie efektowny.

Po przyjściu do domu z zakupami, jak pisałam ostatnio przymierzam wszystko jeszcze raz.  Podczas przymiarek rzeczy w domu, robię zdjęcie ( w lustrze – najlepiej bez głowy :p) w nowych zestawach, kompletuje je w folderze STYLIZACJE. Przymierzam wszystko z wszystkim sprawdzam jak pasują spódnice do rożnych wysokości obcasów oraz bluzek, każdy udany w moim mniemaniu zestaw fotografuje. Całość daje mi możliwość szybkiego przeglądu swojej szafy i łatwego wyboru przed wyjściem. Tego typu katalogizacji – szybka i łatwa ( to zdjęcia dla nas nie musza myć piękne) jest niezwykle pomocna w sytuacjach gdy dowiaduje się, że za 30  minut mam ważne spotkanie. Wówczas nie otwieram szafy w panice przymierzając rzeczy na chybił trafił tylko otwieram na spokojnie mój folder, przerzucam zdjęcia dopijając herbatę i spokojnie ubieram się w sprawdzoną kombinację.

Swój katalog można rozbudowywać tworząc w nim podkategorie, w formie kolejnych katalogów np.: eleganckie/ wieczorowe/ sportowe/ codzienne/clubowe itd. według własnych potrzeb i inwencji.

System ten jest niezwykle pomocny i bardzo ułatwia codzienne zmagania z własna szafą! W brew pozorom to żadna strata czasu – poświecić 2 godziny z jednej nudnej deszczowej niedzieli na przymiarkę wszystkich swoich kreacji. Prawdopodobnie i tak oglądałybyście wtedy jakiś serial na iitv.inf albo powtórkę ulubionego odcinka programu na tvn player. Dlatego warto ten czas zainwestować – i samodzielnie sporządzić przegląd własnej szafy.

Nieudane stylizacje warto również sfotografować i np. zrzucać do jednego folderu o jakieś pejoratywnej nazwie – nie, nieudane, fatalne, odradzam itd by ponownie nie tracić czasu na poszukiwanie efektu tam gdzie go na pewno nie odnajdziemy.

Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z własną szafą, potrzebujesz pomocy, porady stylistycznej, przeglądu szafy bądź fachowej porady podczas zakupów – zapraszam na konsultacje stylistyczne
jessika.kaczmarczyk@gmail.com

This post has already been read 2169 times!

You Might Also Like