PODRÓŻE PODRÓŻE LITERACKIM TROPEM ŚLADEM FILMU/SERIALU

Nowy Jork śladem filmu: „Śniadanie u Tiffany’ego” – gdzie mieszkała Holly Golightly

30 kwietnia 2020
gdzie kręcono Sniadanie u Tiffany'ego

Klasyk, który każdy powinien zobaczyć by zrozumieć, czemu należy mieć małą czarna w szafie oraz po bardziej fundamentalne prawdy – jak czym jest wolność i jak z niej korzystać. Nie sposób nie kochać Holy, jej ekscentryzmu, kreacji i wyjątkowej osobowości. Jej szafa inspiruje kobiety od ponad 70 lat! Odwiedzając Nowy Jork nie mogłam odmówić sobie spaceru śladem ukochanej bohaterki. Gdzie znajduje się filmowy Tiffany? Gdzie mieszkała bohaterka? Czy są jakieś jeszcze lokacje, związane  filmem, które warto zobaczyć w mieście? 

Zjedz śniadanie u Tiffany’ego, czyli gdzie?

Główna bohaterka o imieniu Holy, ma zwyczaj zajadania się francuskimi croissantami, jedzonymi z papierowej torby oraz popijania kawy w papierowym kubku, ubrana w swoją najlepszą kreacje wpatrując się w wystawę sklepu z biżuterią Tiffaniego. Jeśli chcesz poczuć się przez chwilę jak Holly Golightly, kup rogalika w piekarni (najlepiej kilka ulic wcześniej Tu macie adresy najlepszych piekarni w okolicy) i załóż czarne raybany typy wayfarer i nie bacząc na zgraje turystów jedz w spokoju swoje śniadanie. Najlepiej zjawić się tu wcześnie rano, wówczas naprawdę można poczuć się jak w filmowej lokacji. 


Rownie elegacka jak Holly. To byl bad hair day po ulewie 🙂

Sam lokal Tiffaniego, możesz bez krępacji odwiedzić, nawet jeśli aktualnie nie dysponujesz kilkoma tysiącami dolarów na kolie wysadzana szlachetnymi kamieniami, każdy z ulicy ma prawo wejść i się rozejrzeć po salonie. Wyzbądź się kompleksów i poczuj jak Holly. 


wybaczcie, w bagażu podręcznym na 3 tygodnie zabrakło miejsca na kolię i suknie od Givenchy, poprawię się następnym razem:D

Adres: : Tiffany & Co. 727 5th Avenue and East 57th Street, Manhattan

Tiffany Cafe -Blue Box Cafe

Od niedawna istnieje możliwość zjedzenia prawdziwego śniadania u Tiffanyego. Na bazie niesłabnącej popularności filmu Tiffany zdecydował się dać możliwość fanom na „zjedzenie śniadania u Tiffany’ego”, lokal nazwano: Blue Box Cafe. Niestety szybko poddano go renowacji ( ja nie załapałam się na wizytę). Ponowne otwarcie lokalu ma mieć miejsce w 2021 roku. Warto zaznaczyć jednak, ze ceny serwowanych śniadań zaczynają się od 29 dol, wliczając już kawę.

Adres: 727 Fifth Avenue, Manhattan.

Gdzie mieszkała bohaterka Śniadania u Tiffany’ego,  Holly Golightly ?

Dom bohaterki znajdziemy pod adresem:169 East 71st Street and Lexington Avenue. Wejście wygląda identycznie jak w filmie, dziś jest to dom zamieszkały przez osoby prywatne należy więc zachowywać się cicho i nie naruszać ich prywatności, ja cichaczem usiadłam na stopniach. 


tak to naprawdę tu! 169 East 71st Street Lexington Avenue.

Inne lokacje filmowe Śniadania u TIffany’ego:

Ujęcie ulicy 5 Avenue  : Tiffany & Co. 727 5th Avenue and East 57th Street, Manhattan.

ulica w nieco dłuższej perspektywie i bardziej radosnym momencie niż 5 nad ranem:) oczywiście 5th Avenue

Schody Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka w środku. New York Public Library, 5th Avenue

biblioteka z zewnątrz, btw ta sama, która zagrała również w filmie Pojutrze!

Ujęcie ławek w Central Parku: Bandshell, Central Park ((from 66th to 72nd Street)

A także jezioro w Central Parku, Conservatory Water, Central Park (from 72nd to 75th Street)


Park Avenue and East 52nd Street, Manhattan.

wieżowców na Manhattanie pod dostatkiem, Holly kręci się niedaleko 5 Avenue, a jej miejscem zamieszkania. Drapacze chmur to położona nieopodal ulica Park Avenue , którą spod skręcając z 5th Avenue dotrzecie spod Tiffaniego niedaleko jej domu!

Aby ułatwić Wam spacer poniżej dodaje mapkę 5 lokacji, które pięknie zamykają się w kwadracie ( no może po za Biblioteką, ale zawsze od niej można zacząć, wysiadając na stacji metra 5 Avenue-Bryant Park Station. Moecie tu na rogu kupić rogalika lub pysznego Bajgla!

Jeśli zachciało Wam się teraz zobaczyć Śniadanie u Tiffany’ego, znajdziecie je online w wielu miejscach w sieci.

Więcej treści z Nowego Jorku? Nie ma sprawy. zapraszam Was na spacer śladem serialu przyjaciele i wiele innych postów z Wielkiego Jabłka oraz literackim oraz filmowy szlakiem

This post has already been read 6204 times!

You Might Also Like