ATRAKCJE ALTERNATYWNE PODRÓŻE

Co zobaczyc na Covent Garden – najbardziej instagramowe miejsca w Londynie.

24 sierpnia 2019

Co robić w Covent Garden, gdzie zjeść, zrobić zakupy oraz pospacerować? Gdzie jest ta kolorowa uliczka w Londynie? Jak znaleść Neal’s Yard czyli najbardziej instagramowe miejsce w Londynie. Wszystko w mini-przewodniku po Covent Garden.

Londyn, to miasto, które ma do zaoferowania, nie dużo, nie bardzo wiele, a WSZYSTKO! Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatnio było o nietypowych atrakcjach Londynu, czyli spacer śladem brutalizmu. Dziś chciałam zabrać Was w podroż do miejsca, które nie może rozczarować, jeśli Waszym celem jest znalezienie tego słodkiego, instagramowego kolorowego miasta. Przed Wami urokliwe Covent Garden.

Jak dojechać do Covent Garden?

Najlepszą opcją jest metro. Polecam wysiasc przy stacji Covent Garden, a znajdziecie się w samym centrum okolicy, tuz na wprost Covent Garden Market, gdzie polecam, zacząć eksploracje tej urokliwej dzielnicy.

Co zobaczyć w Covent Garden?

Covent Garden nie jest duże, jednak nie warto się tu spieszyć, warto skręcać w wąskie uliczki, oglądać starannie udekorowane wystawy sklepowe oraz cieszyć się klimatem tego miasta. Zanim rzucicie się w wir odkrywania spójrzcie do góry na przepiękną elewacje budynku, stworzoną z trawy.
tak wita Was Covent Garden, tuż po wyjściu ze stacji metra
A teraz kierując się w stronę Covent Garden Market spójrz w prawo, ten uroczy pub The White Leon) będzie dobrym przystankiem na start, znajdziecie go na Flora Street
A teraz spójrz w uliczkę w lewo, przyjrzyj się wyraźnie, nad ulicą zawieszona jest ciekawa architektoniczna konstrukcja. To przejście w Szkole Baletowej.

Zobacz film Kot Bob i ja i poczuj klimat Covent Garden.

Zanim dojdziesz do końca zatrzymaj się, przy grajku ulicznym z lewej, rzuć mu funciaka i wspomnij Jamesa Bowesa oraz kota Boba z filmu Kot Bob i ja, którego akcja dzieję się właśnie tutaj. Przed wyjazdem na Convet Garden warto zobaczyć sobie ten film, ma świetny klimat, a jego akcja dzieje się właśnie w tej okolicy. James jako bezdomny artysta uliczny, gra bardzo często naprzeciw Covent Garden.

Zobacz performens w Londynie

Przed wejściem do Covent Garden Market często odbywają się performensy, bądź czujny to część tkanki tego miasta, tutejszej kultury. Pooglądaj, pokibicuj, zachwyć się i nigdzie się nie spiesz. Covent Garden znane jest właśnie z ulicznych artystow, muzyków, showmenow, cyrkowców. Warto poświęcić czas, usiąść tu na chodniku, na schodkach przed marketem i oddać się przedstawieniom ulicznym.

Covent Garden Market

To miejsce, w którym można spokojnie spędzić pól dnia, zaczynajac od śniadania, przechadzając się po vinage stoiskach oraz designerskich sklepach w środku. Uważajcie na swój portfel, jest tutaj mam świetnych sklepów, nawet Moomin Shop! To jedno z najlepszych miejsc, na spotkanie z przyjaciółmi, drinka, oraz nieco droższy lunch. (o tym gdzie tanio zjeść w Londynie – tu link do street marketow). Znajdziecie tu dwa obszerne markety: Apple Market oraz Jubilee Market (w poniedziałki są tutaj sprzedawane antyki, warto wiec polować na perełki).

Muzeum Transportu.

Może brzmi dla Was nieciekawie, ale wierzcie lub nie Metro Londyńskie to prawdziwa ikona. Bilet wstępu jest drogi, ale ekspozycja jest ciekawa. Jeśli szkoda Wam 18 gbp, to zajrzyjcie chociaż do sklepu z tutejszymi pamiątkami, eksponaty są fantastyczne! Żałuje ze nie kupiłam poszewek na poduszki z motywem tapicerki z metra ach ( oczywiście w ulubionym miodowym kolorze)!

Królewska Opera i Szkoła Baletowa

Gdy miniecie muzeum Transportu po, krótkim spacerze, zobaczycie bajeczny Budynek Londyńskiej Opery, a za nim Szkolę Baletową z fantastycznym, fikuśnym przejściem. Budynek Królewskiej Opery zachwyca bez reszty, nie pomińcie go proszę! Zwróćcie również uwagę na Szkolę Baletową, ta udziwniona architektoniczna konstrukcja, to „Bridge of Aspiration”, most aspiracji, zawieszony nad wąską uliczką Flora Street, za projekt odpowiada Wilkinsone Eyre (2003 r.).

Seven Dials

Czyli imitacja małego angielskiego miasteczka, wąskie drużki, siedem ścieżek, promieniście rozchodzących się od siebie, każda kolorowa i barwna, przyozdobiona wystawami sklepowymi, Tu warto krążyć bez celu, podziwiając klimat tego miejsca.

Neal’s Yard – kolorowa uliczka w Londynie

Tutaj, właśnie znajdziecie, tą jedną z najbardziej kolorowych uliczek Londynu, dotarcie do niej wcale nie jest łatwe, to tak naprawdę nie tyle ulica, co ścieżka przez wewnętrzne podwórko, dlatego tak ciężko ją uchwycić na mapach.

Jak znaleźć Neal’s Yard?

Należy wejść w wąską szczelinę od ulicy Shorts Garden Street lub w bramę od strony Monmouth Street. Ciekawostka nie ma wejścia do Neals Yard od Neal Street 🙂 taka mała zmyłka, a odwiedzający przeważnie tutaj szukają kolorowej uliczki.
W Neals Yard, zobaczymy restauracje, kolorowe elewacje, sklepy z ubraniami i organiczna żywnością.

Czy Neals Yard jest najpiękniejszą ulica Londynu?

Jak dla mnie to mocno przereklamowany miejsce, na żywo nie tak kolorowe i barwna jak po przeróbce przez instagramowe filtry. Gdy mieszkałam w Londynie ( jeszcze przed czasami popularności instagrama, to miejsce, wcale nie było tak popularne:))
Niemniej jednak będąc na Covent Garden warto tu zajrzeć, nie oczekujcie jednak, że będzie to najpiękniejsze miejsce jakie zobaczycie, osobiście uważam, ze kilmat Seven Dials jest o wiele bardziej uroczy.
Ostroznie zygają tu teczą:)
Kolorowo, zacisznie i zielono

Puby w Covent Garden

Na Covent Garden Pubów mamy pod dostatkiem, przede wszystkim tych bardzo malowniczych, klimatycznych i wiekowych! Kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę.
Th Crown, tuz przy SeventDials
Coach &Horses przy Bow Street
przepiękny wiekowy Pub Crown & Anchor, na rogu Neals Street i Shelton Street
Mr Fogg’s Tavern przy St Martin’s
Czy lokale wewnątrz Covent Garden Market np. Pub Punch & Judy

Czerwone Budki. Gdzie w Londynie, zrobić najlepsze zdjęcie z Czerwonymi Budkami?

Na Covent Garden oczywiście! Każdy odwiedzający Londyn marzy o choć jednej focie z budką telefoniczną, na Covent Gardem, w przepięknej scenerii mamy ulokowane aż pięć obok siebie! Lepiej i piękniej nie będzie 🙂 Jak je znaleść? Kierujcie się do pomnika Baletnicy, Broad Court, uliczka na wprost Królewskiej Opery.


Muzeum of London Film i Lyceum Theater

Te dwa miejsca, również powinniście odwiedzić będąc w okolic Covent Garden, Lyceum Theater to obowiązkowe miejsce dla fanów musicali, zobaczycie tu między innymi genialną, kultową już wersje Króla Lwa! Sam budynek z początku XIX wieku również zachwyca!
Lyceum Theater, kultowe miejsce

Podsumowując co warto zrobić / zobaczyć na Covent Garden?

 • zobaczyć performans artystów
 • odwiedzić Covent Garden Market
 • zobaczyć wystawę w Museum of London Underground czyli Londyńskiego Metra
 • zobaczyć Budynek Szkoły Baletowej
 • zachwycić się Budynkiem Królewskiej Opery
 • odnaleźć kolorową uliczkę Neals Yard
 • pochillować w słynnych, wiekowych pubach.
 • pokręcić się bez celu po przepięknych uliczkach Seven Dials
 • zrobić najpiękniejsze zdjęcie z czerwonymi budkami
 • odwiedzić Museum of London Film
 • Lyceum Theater ( gdzie graja m.in. Króla Lwa)

Dajcie znać jak podobał Wam się spacer po Covent Garden?

Jeśli podobał Ci się ten post i planujesz podróż do Londynu, to napewno spodoba Ci się również :

This post has already been read 18136 times!

You Might Also Like