OGARNIJ ZYCIE SLOW FASHION

Modowe Placebo. Jak radzić sobie z modowymi zachciankami?

24 marca 2017

This post has already been read 649 times!

Kapsułowa szafa jest tematem znanym mi od ładnych kilku lat, chciałabym dziś tym krótkim postem, wrócić do tematu slow fashion i racjonalnego budowania swojej garderoby. Zaczynając o tego, co przytrafia się wszystkim, zarówno tym rozbuchanym konsumentom jak i minimalistom. Ja jestem gdzieś po środku, kupując w zrównoważony sposób, zdarza mi się jednak popaść w zauroczenie, snuję się wówczas po stronie Zary, pobieram zdjęcia, włażę na pinteresta i myślę jak wspaniale wyglądałabym w tej kiecce i chociaż wiem, że to nie jest wydatek pierwszej potrzeby, mam ją przed oczyma i nie mogę się uwolnić, co wówczas robić? Zapraszam na posta, w którym podsuwam kilka sposobów, na takie zachcianki.
Jesteś pewna że tego potrzebujesz. Nie możesz przestać o tym myśleć. Kupujesz i okazuje się ze nie pasuje do niczego? Jak tego uniknąć?

Jesteś pewna że tego potrzebujesz. Nie możesz przestać o tym myśleć. Kupujesz i okazuje się, że nie pasuje do niczego? Jak tego uniknąć? Jak sprawdzić czy to czego chcemy jest dla nas faktycznie dobre?
Metoda 5 kroków
Krok 1.
Jeśli czegoś chcesz idź i przymierzyć to. Zrób zdjęcie. Sprawdź czy to pasuje do Twojej sylwetki. Często ta jedna przymiarka kończy bujny związek który rozgrywał się w Twojej głowie przez ostatnie dni. Nie ma nic gorszego jak platoniczne miłości i te związkowe i modowe!
Jeśli pasuje do sylwetki.
Krok 2. Odczekaj tydzień.
Czasem zupełnie zapominamy, że coś było NIEZBEDNE! A skoro zapominamy to znaczy, że faktycznie było…Możliwe, że to tylko pinterest, bądź instagramowe inspiracje zamieszały nam w głowie
Jeśli nie zapomniałaś..
Krok 3.
Otwórz pinterest i sprawdź z czym można to nosić.
Jeśli okazuje się, że aby dopasować nowy nabytek potrzebujesz dokupić do niego całą listę innych rzeczy. To stajemy w punkcie w którym warto się naprawdę zastanowić. Jeśli jednak czujesz, że naprawdę tego potrzebujesz. Kup to.
Krok 4.
Kup, przymierzy w domu i oddaj.
Masz prawo jako konsument oddawać nabyty towar do 28 dni. Zawsze podczas zakupu pytaj o zasady jakie panują w danym sklepie (niektóre zgadzają się na zwrot do 14 dniu). Jeśli nie pozwalają na zwrotu zrezygnuj.

Krok 5

Jeśli nie masz przekonania zwróć
To bardzo ważne by jeszcze raz przymierzyć daną rzecz w domu razem z wszystkimi ubraniami i dodatkami, które mogą pasować. Warto zrobić sobie w nich zdjęcie. Jeśli pasuje i ma się dobrze z resztą szafy może zdecydować że zostaje. Czasem jednak uświadomisz sobie, że to nie wystarczy bo w sumie do złudzenia przypomina inną rzecz z Twojej szafy i tak naprawę wcale jej dobrze, nie wykorzystasz.
sukienka:zara/ kimono:zara/ torba: z meksyku/ buty: H&M
Ja należę do tych klientów, którzy na 10 kupionych rzeczy 7 oddają, często po domowych przymiarkach uświadamiam sobie, że tak naprawę nowa rzecz nie jest tak szałowa jak mi się wcześniej wydawało, właściwie podobna do innych w mojej szafie i spokojnie mogę, bez wyrzutów sumienia się z nią rozstać. Tym sposobem mam i używam tylko tych ubrań które uwielbiam.
Po co to wszystko? Wierze, w to, ze wszystko należy robić z dobrej woli, jeśli sobie czegoś zabraniamy automatycznie wzmaga się w nas pragnienie zrobienia tego. Jeśli dajemy sobie wolność wyboru, wypracowujemy nawyk rozsądnego kupowania.
Jak Wy radzicie sobie, z małymi modowymi miłostkami?
Pozdrawiam ciepło
Jess

You Might Also Like