OGARNIJ ZYCIE SLOW FASHION

Modowe Placebo. Jak radzić sobie z modowymi zachciankami?

24 marca 2017
Kapsułowa szafa jest tematem znanym mi od ładnych kilku lat, chciałabym dziś tym krótkim postem, wrócić do tematu slow fashion i racjonalnego budowania swojej garderoby. Zaczynając o tego, co przytrafia się wszystkim, zarówno tym rozbuchanym konsumentom jak i minimalistom. Ja jestem gdzieś po środku, kupując w zrównoważony sposób, zdarza mi się jednak popaść w zauroczenie, snuję się wówczas po stronie Zary, pobieram zdjęcia, włażę na pinteresta i myślę jak wspaniale wyglądałabym w tej kiecce i chociaż wiem, że to nie jest wydatek pierwszej potrzeby, mam ją przed oczyma i nie mogę się uwolnić, co wówczas robić? Zapraszam na posta, w którym podsuwam kilka sposobów, na takie zachcianki.
Jesteś pewna że tego potrzebujesz. Nie możesz przestać o tym myśleć. Kupujesz i okazuje się ze nie pasuje do niczego? Jak tego uniknąć?

Jesteś pewna że tego potrzebujesz. Nie możesz przestać o tym myśleć. Kupujesz i okazuje się, że nie pasuje do niczego? Jak tego uniknąć? Jak sprawdzić czy to czego chcemy jest dla nas faktycznie dobre?
Metoda 5 kroków
Krok 1.
Jeśli czegoś chcesz idź i przymierzyć to. Zrób zdjęcie. Sprawdź czy to pasuje do Twojej sylwetki. Często ta jedna przymiarka kończy bujny związek który rozgrywał się w Twojej głowie przez ostatnie dni. Nie ma nic gorszego jak platoniczne miłości i te związkowe i modowe!
Jeśli pasuje do sylwetki.
Krok 2. Odczekaj tydzień.
Czasem zupełnie zapominamy, że coś było NIEZBEDNE! A skoro zapominamy to znaczy, że faktycznie było…Możliwe, że to tylko pinterest, bądź instagramowe inspiracje zamieszały nam w głowie
Jeśli nie zapomniałaś..
Krok 3.
Otwórz pinterest i sprawdź z czym można to nosić.
Jeśli okazuje się, że aby dopasować nowy nabytek potrzebujesz dokupić do niego całą listę innych rzeczy. To stajemy w punkcie w którym warto się naprawdę zastanowić. Jeśli jednak czujesz, że naprawdę tego potrzebujesz. Kup to.
Krok 4.
Kup, przymierzy w domu i oddaj.
Masz prawo jako konsument oddawać nabyty towar do 28 dni. Zawsze podczas zakupu pytaj o zasady jakie panują w danym sklepie (niektóre zgadzają się na zwrot do 14 dniu). Jeśli nie pozwalają na zwrotu zrezygnuj.

Krok 5

Jeśli nie masz przekonania zwróć
To bardzo ważne by jeszcze raz przymierzyć daną rzecz w domu razem z wszystkimi ubraniami i dodatkami, które mogą pasować. Warto zrobić sobie w nich zdjęcie. Jeśli pasuje i ma się dobrze z resztą szafy może zdecydować że zostaje. Czasem jednak uświadomisz sobie, że to nie wystarczy bo w sumie do złudzenia przypomina inną rzecz z Twojej szafy i tak naprawę wcale jej dobrze, nie wykorzystasz.
sukienka:zara/ kimono:zara/ torba: z meksyku/ buty: H&M
Ja należę do tych klientów, którzy na 10 kupionych rzeczy 7 oddają, często po domowych przymiarkach uświadamiam sobie, że tak naprawę nowa rzecz nie jest tak szałowa jak mi się wcześniej wydawało, właściwie podobna do innych w mojej szafie i spokojnie mogę, bez wyrzutów sumienia się z nią rozstać. Tym sposobem mam i używam tylko tych ubrań które uwielbiam.
Po co to wszystko? Wierze, w to, ze wszystko należy robić z dobrej woli, jeśli sobie czegoś zabraniamy automatycznie wzmaga się w nas pragnienie zrobienia tego. Jeśli dajemy sobie wolność wyboru, wypracowujemy nawyk rozsądnego kupowania.
Jak Wy radzicie sobie, z małymi modowymi miłostkami?
Pozdrawiam ciepło
Jess

This post has already been read 1365 times!

You Might Also Like