Dla nas jesień zaczęła się wraz z powrotem ze Svalbardu, a to może oznaczać tylko jedno – wyczulenie na wszystkie nowości w Warszawie i radość z odkrywania ukochanego miasta i jego nieustannie pojawiających się nowości. Tym tropem zaraz po otwarciu musieliśmy sprawdzić sami jak wygląda Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Mam dla Was prawdziwa perełkę na jesienne wieczory, trzymam kciuki, że uda się utrzymać to miejsce, a Was zachęcam do przeczytania posta do końca.
Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier – skąd pomysł
od 18 września, w nietypowym dla niewtajemniczonych i bardzo trafnie dobranych dla wszystkich branżowych freaków miejscu otwarto Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier . Podziemia pod skrzyżowaniem Armii Ludowej i Al Niepodległosi to miejsce, które pełne jest sklepów z elektroniką, częściami wymiennymi i grami. Sprzedawcy przenieśli się tutaj w latach 90 z słynnej Giełdy na Grzybowskiej
Świetnie podsumowali i wyjaśnili ideę organizatorzy zapowiadając otwarcie Muzeum w evencie na FB:
„Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier powstaje jako wspólna inicjatywa Fundacji Dawne Komputery i Gry oraz Warszawskiej Giełdy Elektronicznej. W latach 90-tych, gdy powstała WGE, wielu sprzedawców przeniosło się tam z legendarnej Giełdy na Grzybowskiej. Do dziś w podziemnych pawilonach wyczuwalny jest specyficzny klimat, doskonały dla Muzeum Komputerów. Grupa Dawne Komputery i Gry z kolei od 2010 roku organizuje wystawy retrogamingowego na terenie całego kraju- czasem jako Festiwale Dawnych Komputerów i Gier, czasem jako atrakcje w ramach targów czy też konferencji IT. Łącząc fantastyczną lokalizację, doskonały klimat WGE oraz zbiory DKiG powstaje Muzeum Komputerów i Gier – największa tego typu placówka w centralnej Polsce.”
Jak wygląda Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier ?
Muzeum, mieści się w podziemiach i zajmuje długość 3 sklepików, na długiej wąskiej powierzchni czeka na nas sporo atrakcji. Gęsto ułożone obok siebie komputery z pojemnikami pełnymi dyskietek, kartridży ( cartridge), płyt z grami. Mamy przegląd komputerowego świata od samych początków aż po mniej oldscholowe modele. Kolekcja jednak skupia się na starszych grach, prawdopodobnie dlatego przykuwa sporo 30 latków. Dorośli rodzice, którzy przyszli razem z dziećmi miałam wrażeni, że bawią się lepiej niż dzieci, które dzisiejsza technologia przygotowała na doskonały obraz i nie koniecznie widzą wielki fun w oglądaniu pikselozy, która dla nas 20 lat temu była kwintesencją szczęścia i doskonałości!
Gdzie jest Muzeum Gier Komputerowych?
Poniżej mapka, która ułatwi Wam znalezienie obiektu, tylko bądźcie ostrożni, na mapie Google obiekt pokazany jest od strony Metr Politechnika, w rzeczywistości, wejście do Muzeum mieści się w podziemiach na roku Wawelskiej i al Niepodległości, dokładnie od strony pomnika lotnika. Adres: Al. Niepodległości 208A, pawilon 1
Moje wrażenia po wizycie w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier, czy warto?
Znalazłam tutaj gry, które cieszyły mnie przez całe lata; podstawową wersje Mario Bros, Smerfy, które zajęły mi kiedyś całe błogie lato między 3 a 4 klasa podstawówki oraz Król Lew na Nintendo, w którego grałam podczas wakacji w Pucku u mojej rodziny. Wpadliśmy tylko na chwilę, a wyszliśmy po prawie 3 godzinach, bo przecież musiałam zmierzyć się sama z sobą po 20 latach i sprawdzić czy jeszcze ogarniam takie zręcznościówki… A Fahad znalazł coś co było prototypem Fifty z 94 roku!
Wybór jest spory, gier cała masa, konsoli również, dla pasjonatów może być to nie lada gratka, ale jak widzicie dla laika, który ma sentyment do lat 90 również. Patrząc po ogromnym odzewie jakim zalaliście mnie na inststories, Was również ogarnął szał sentymentu:)
Ile kosztuje wejście, godziny otwarcia Muzeum Komputerów i Gier
Wejście kosztuje 30 zł dla dorosłych i 15 dla dzieci, są też ulgi dla grup, ale to juz musicie ogarnąć na ich stronie tu. Opłata za wejście jest jednorazowa na cały dzień, można wychodzić na kawę, obiad i wracać w ciągu dnia ile razy się chce. Biorąc pod uwagę, ze to nie muzeum z martwymi eksponatami, a miejsce gdzie na spokojnie można przejść całą grę, myśle, ze kwota nie jest aż tak szokująca. Muzeum otwarte jest od 12 do 20 od wt do piątku, w weekendy od 10 do 20.
Organizatorom życzę powodzenia, uwielbiam ludzi z pasja, a tu widać, wielką miłość:)
Trzymam więc kciuki, my pewnie wpadniemy jeszcze nie raz zmierzyć się z własnym sentymentem i rozegrać partyjkę nitendowych zręcznościówek.
pozdrawiam ciepło
Jess
Jesli szukacie informacji co robić w Warszawie, napewno zainteresują Was poniższe posty z kategorii WARSZAWA
This post has already been read 11062 times!