JEDZENIE

Przepis na pyszny makaron w mniej niż 20 minut

16 lutego 2017
Cały czas staram się uprościć domowe obowiązki do granic możliwości z jednoczesnym zachowaniem zdrowego trybu zycia, jak mi to wychodzi? Nie najgorzej, pod warunkiem, że przyjmie się kilka zasad, jedną z nich jest gotowanie w domu zdrowych produktów na kilka dni, których przygotowanie nie zajmuję więcej niż 20 minut. Dziś podrzucam kolejny z przepisów z mojego cyklu Slow Smart Fast Food, czyli Dobrej Jakoś, Mądrze i Szybko. Przedstawiam makaron z kurczakiem z suszonymi pomidorami, danie expres na co dzień i na wieczór ze znajomymi.
Co potrzebujemy?
500 gr piersi z kurczaka
paczkę rukoli
1 1/2 słoika suszonych pomidorów w zaprawie
puszkę kukurydzy
500 gr makaronu durum sprężynki
garść orzechów nerkowca
Co robimy?
Ugotuj makaron (najlepiej by był al-dente) W tym samym czasie zajmij się mięsem, pokrój je na średniej wielkości kostki, dopraw słodką papryką, solą, pieprzem, ostrą papryką, solą czosnkową i przesmaż na oleju kokosowym, albo oliwie. Gdy kurczak dojdzie do siebie dodaj do niego rukole i chwilę przesmaż razem z mięsem aż mięknie. Wyciągnij suszone pomidory z zaprawy (ale nie wylewaj jej!) pokrój w średniej wielkości paseczki, a następnie pokrój orzechy.
Do ugotowanego makaronu, dodaj mięso z rukola i zamieszaj, następnie dodaj pomidory oraz kukurydzę, do całości dodaj kilka łyżek zaprawy z pomidorów, doda potrawie ciekawego smaku (ważne by zaprawa była z ziołami i pestkami dyni nie z żurawiną). Dodajemy orzechy, mieszamy i voila!
Ps. mój makaron zamiast z rukola jest z roszpunką, polecam jednak dodać pierwotny składnik.

This post has already been read 1429 times!

You Might Also Like