GDZIE ZJEŚĆ? JEDZENIE WARSZAWA

MEI Koreańska kuchnia jak ze snu na Warszawskim Powiślu

17 maja 2019

This post has already been read 65 times!

Koreańska kuchnia podbija od kilku sezonów Warszawskie podwórko. W stolicy możemy się poszczycić kilkoma miejsca serwującymi koreańską kuchnie, które naprawdę warto znać. Pełne zestawienie sprawdzonych przez nas koreańskich lokali juz niedługo, dziś zupełnie nieobiektywnie mówię o tym, które sama uwielbiam najbardziej.

Gdzie zjeść obiad ze znajomymi?

Ile razy zadawaliście sobie to pytanie? Jeśli wyjątkowo nie macie ochoty na hale targową (Hale Gwardii czy też Koszyki) , a raczej chcecie usiąść przy wspólnym stole i jeść razem z jednego talerza ( niemalże!) To mam dla Was idealną miejscówkę. Mei to lokal usytuowany zaraz obok Centrum Kultury Koreańskiej na Powiślu, tuż nieopodal kultowego PKP Powiśle zaraz pod estakadą. Właściwie miejsc jest wątpliwe i mało oczywiste, możemy tu dotrzeć przez centrum handlowe, które raczej nie kojarzy się z wybitną kuchnią. Sam wystrój jest bardzo prosty, nie ma tu latających smoków, złotych kotów ochoczo nawołujących nas łapakami czy innych azjatyckich lampionów. I dobrze, bo to nie chińczyk udający koreańską knajpę, tylko prawdziwy koreański lokal, gdzie mamy ciężko o miejsce, bo Koreańczycy zajmują wszystkie stoliki. Czy jest lepsza reklama? Dla mnie nie ma.
Perełka ukryta pod wiaduktem

Co warto zjeść w MEI? BULGOGI!

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – BULGOGI. Czyli danie złożone z marynowanego cienko krojonego mięsa wołowego. Marynuje się je minimum 2 godziny w mieszance zwierającej sos sojowy, cukier, sól, olej sezamowy i czosnek. Tutaj podawana jest również z cebulą i ryżowym makaronem, które na naszych oczach grilluje się na palniku. Każdy bowiem stół wyposażony jest w mini grill. To dodatkowa frajda, dużo milej oczekiwać na jedzenie, gdy leży przed nami. Nie zapominajmy o przystawkach, kimchi, sałatka z wodorostów, marynowana kalarepa i obowiązkowo wyjątkowe MISU ( za 7 zł!). A na rozgrzanie herbata z palonego ryżu.

Co musisz wiedzieć?

Porcje Bulgogów są bardzo duże, dlatego najlepiej przyjść tutaj minimum w 3 osoby, wówczas porcja na 2 będzie dobra. Natomiast w 5 osób warto wziąć 1,5 porcji.

Adres

MEI Kuchnia Koreańska, DW631, 00-381 Warszawa

You Might Also Like