GDZIE ZJEŚĆ? JEDZENIE WARSZAWA

MEI Koreańska kuchnia jak ze snu na Warszawskim Powiślu

17 maja 2019

Koreańska kuchnia podbija od kilku sezonów Warszawskie podwórko. W stolicy możemy się poszczycić kilkoma miejsca serwującymi koreańską kuchnie, które naprawdę warto znać. Pełne zestawienie sprawdzonych przez nas koreańskich lokali juz niedługo, dziś zupełnie nieobiektywnie mówię o tym, które sama uwielbiam najbardziej.

Gdzie zjeść obiad ze znajomymi?

Ile razy zadawaliście sobie to pytanie? Jeśli wyjątkowo nie macie ochoty na hale targową (Hale Gwardii czy też Koszyki) , a raczej chcecie usiąść przy wspólnym stole i jeść razem z jednego talerza ( niemalże!) To mam dla Was idealną miejscówkę. Mei to lokal usytuowany zaraz obok Centrum Kultury Koreańskiej na Powiślu, tuż nieopodal kultowego PKP Powiśle zaraz pod estakadą. Właściwie miejsc jest wątpliwe i mało oczywiste, możemy tu dotrzeć przez centrum handlowe, które raczej nie kojarzy się z wybitną kuchnią. Sam wystrój jest bardzo prosty, nie ma tu latających smoków, złotych kotów ochoczo nawołujących nas łapakami czy innych azjatyckich lampionów. I dobrze, bo to nie chińczyk udający koreańską knajpę, tylko prawdziwy koreański lokal, gdzie mamy ciężko o miejsce, bo Koreańczycy zajmują wszystkie stoliki. Czy jest lepsza reklama? Dla mnie nie ma.
Perełka ukryta pod wiaduktem

Co warto zjeść w MEI? BULGOGI!

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – BULGOGI. Czyli danie złożone z marynowanego cienko krojonego mięsa wołowego. Marynuje się je minimum 2 godziny w mieszance zwierającej sos sojowy, cukier, sól, olej sezamowy i czosnek. Tutaj podawana jest również z cebulą i ryżowym makaronem, które na naszych oczach grilluje się na palniku. Każdy bowiem stół wyposażony jest w mini grill. To dodatkowa frajda, dużo milej oczekiwać na jedzenie, gdy leży przed nami. Nie zapominajmy o przystawkach, kimchi, sałatka z wodorostów, marynowana kalarepa i obowiązkowo wyjątkowe MISU ( za 7 zł!). A na rozgrzanie herbata z palonego ryżu.

Co musisz wiedzieć?

Porcje Bulgogów są bardzo duże, dlatego najlepiej przyjść tutaj minimum w 3 osoby, wówczas porcja na 2 będzie dobra. Natomiast w 5 osób warto wziąć 1,5 porcji.

Adres

MEI Kuchnia Koreańska, DW631, 00-381 Warszawa

This post has already been read 2876 times!

You Might Also Like