KULTURA PRZEWODNIKI SUBIEKTYWNE WARSZAWA

Gdzie na kawę w Warszawie? Najlepsze kawiarnio-księgarnie w Warszawie.

20 stycznia 2019
Najlepsze kawiarnie w Warszawie


Jesienne i zimowe wieczory to idealny czas by zaszyć się z książką. Ale czy koniecznie w swoim domu? Może warto wybrać się na spacer nacieszyć, krótkim dniem, a gdy tylko zacznie zmierzchać, a nam policzki zaczną odmarzać, skręcić do klimatycznej księgarnio- kawiarni? W Warszawie mamy kilka naprawdę genialnych miejsc.  Gdzie w zaciszu, w przytulnej atmosferze otoczeni najświeższymi pozycjami literackimi możemy spędzić długie wieczory. Jeśli poszukujecie miejsca na spotkanie ze znajomymi przy kawie, bądź samotne wyjście by zaszyć się z książką, przed Wami lista najlepszych miejsc na kawę i książkę czyli Księgarnio-kawiarnie Warszawy. Jednocześnie miejsca gdzie odbywają się kulturalne wydarzenia. 

Wrzenie świata

To bezapelacyjnie mój numer jeden. Pisałam Wam jakiś czas temu, że wierze w życie po pracy i wśród wieczornych planów królują spotkania autorskie w Instytucie R i dyskusje na temat literatury Non-Ficion. Wrzenie Świata to księgarnio-kawiarnia utworzona przez Instytut R, znajdująca się naprzeciw Faktycznego Domu Kultury gdzie odbywają się literackie spotkania. Jest to przede wszystkim miejsce gdzie kupicie reportaże i biografie. A także co najważniejsze, możecie wysłać wiadomość do ulubionych reportażystów. Na ścianie, na wprost baru zawieszona jest skrzynka z nazwiskami znanych reporterów. Wsród nich Filip Springer czy Mariusz Szczygieł. Myślę, że to urocze w dobie digitalizacji wysyłać papierowe listy.  Wrzenie Świata, stworzone zostało przez wydawnictwo Dowody Istnienia, m.in Mariusz Szczygieł i Wojciech Tochman, których można tu czasem spotkać.
adres: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 7, 00-362 Warszawaa
godziny otwarcia: 9:00- 22:00 ( nd. 10:00- 22:00)
strona www: Wrzenie
wydarzenia: Instytut R

Big Book Cafe

Odkryłam to miejsce przypadkiem, gdy szukałam miejsca spotkania z Katarzyną Tubylewicz: Skandynawia Noir. Ukryta na Mokotowie ksiegarno-kawiarnia ujawniła mi się wówczas jak mały Eden ukryty miedzy blokowiskami. To miejsce ma klimat i duszę! Od tamtej pory sprawdzam cyklicznie wydarzenia w Big Booku i wracam tu za każdym razem gdy jestem w okolicy. Przede wszystkim jednak należy wspomnieć, kto tworzy to miejsce, Właścicielki to dwie działaczki: Anna Król i Paulina Wilk, które są autorkami jednego z ważniejszych wydarzeń literackich : Big Book Festival .Jednocześnie  włascilekami wydawnictwa  Wilk&Król i Fundacji „Kultura nie boli”.  W Big Book  Cafe dbają o to by cyklicznie odbywały się spotkania autorskie, dyskusje i i kulturalne wydarzenia. Tu możecie śledzić
wydarzenia Big Book Cafe 
adres: J.Dąbrowskiego 81; 02-503 Warszawa
godziny otwarcia: 10:00 – 20:00

Czuły Barbarzyńca na Nowym

Pisałam Wam jakiś czas temu, o miejscach, które zniknęły z Warszawy, albo zostały przeniesione. Czuły Barbarzyńca był stałym punktem na mojej trasie, gdy znajdował się tuż nieopodal Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Dzisiaj przeniesiony na Mokotów nadal działa aktywnie, organizowane są tu spotkania z autorami i inne kulturalne eventy. Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu, bowiem klimat tego miejsca tworzą ludzie i bez wątpienia jest on unikatowy.  
Wydarzenia w Ksiegarnio-Kawiarni Czuły Barbarzyńca
adres: Madalińskiego 10/16, 02-513 Warszawa
godziny otwarcia: nd 10:00- 19:00/ pn-sb 11:00- 19:00
strona www

Kawiarnia Czytelnia Bielany

Klimatyczne miejsce w stylu Berlińskim. Idealne miejsce do zaszycia się z książką lub do pracy i jak miejska legenda głosi serwują tu najlepsza kawę w tej części Warszawy
adres:Aleja Zjednoczenia 46, 01-801 Warszawa
godziny otwarcia: 9:00 – 20:00
strona www

Tarabuk Ksiegarnio & Kawiarnia

Kiedyś podczas nocnych spacerów po warszawie, trafiłam na to niezwykłe miejsce, które mimo późnej pory nie tylko było otwarte ale był w nim prawdziwy tłok! Otwarte na ścierz drzwi zapraszały do środka, a wokół na poduchach, kanapach poduszkach na ziemi leżeli ludzie i czytali jak zaklęci, było ich kilkadziesiąt. Właściciele krążyli z kawą i sokami, gdy zbliżyłam się do kasy z książką, usłyszałam że dziś prowadzone jest wyzwanie, całonocny maraton czytania ksiazki. Wszyscy czytali tą samą pozycje, wiązało się to z premierą jakiegoś polskiego artysty. Zafascynowana uznałam, że przyłączę się i poczytam razem z nimi, ale swoją właśnie nabyta pozycje o Izraelu. Wspaniałe doświadczenie tego eventu, obcowania z innymi czytając nocną w ogródku, zapadło mi w pamięć i do dziś myśle o Tarabuku bardzo ciepło! Za każdym razem gdy jestem w okolicy chętnie tu zaglądam. Klimat i wystrój, eklektyczny, nieco bałaganiarski- bardzo mi pasuje. Od progu atakuje nas atmosfera gorączkowego czytelnictwa i aż pulsuje w żyłach pragnienie rzucenia się na miękki fotel w rogu i zanurzenie w nowej pozycji. 
adres:Nowy Świat 63, 00-042 Warszawa
godziny otwarcia: 12:00 – 20:00
strona www:
wydarzenia:

Księgarnia Kulinarna BookOff

Jeśli szukam albumu, publikacji związanej ze sztuką, architekturą, street artem to wiem, że jest to jedno z tych miejsc, w których napewno znajdę interesujące mnie pozycje. To tez jedno z tych miejsc, w których pracuje się szalenie dobrze, pod warunkiem oczywiście, że nie rozpraszają Was te wszystkie genialne albumy, które można przegladać godzinami. To księgarnia, stworzona przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które brutalnie zostało nam zabrane ( czyli słynny modernistyczny pawilon Emilka, o którymi pisałam tu ). Na szczęście ksiegarnio-kawiarnia znajdowała się w budynku za plecami muzeum i od 10 lat funkcjonuje i radzi sobie świetnie.

 

adres: ul Pańska 3, 00-124 Warszawa
godziny otwarcia: 9:00 – 20:00
strona www
wydarzenia:

Kafka Warszawa

Książki kupowane na wagę, świetna kawa, piękna lokalizacja na Powiślu, uroczy lokal a latem miejsce do leżenia na leżaczku przed lokalem. Brzmi jak super popołudnie!
adres: Oboźna 3, 05-077 Warszawa
godziny otwarcia: 9:00 – 22:00
strona www
wydarzenia:

Wydawnictwo dwie siostry 

To mała kasiegarnio-kawiarnia ulokowana na Powiślu, gdzie możemy zaszyć się w kąciku z książką w miłej kameralnej atmosferze. To jedno z najlepszych miejsc na wyjście z dzieckiem, wydarzenia, które tutaj sie odbywają również w większości dedykowane są maluchom.
adres:al. 3 Maja 2 m. 183, 00-391 Warszawa
godziny otwarcia: pn.–pt.: 11:00–19:00 /sob.:10.00–17:00
strona www
wydarzenia:


ARTBookStore Krolikarnia

Mało znana księgarnio-kawiarnia, która ukrywa się w słodkim pałacyku o nazwie Królikarnia, jest jedną z swietnie zaopatrzonych księgarni artystycznych. Gdzie kupimy albumy i książki związane ze sztuką. Pałacyk oraz park królikarnia i niedaleka Arkadia, ksążdą porą roku zachwycają warto więc wpaść tu na spacer i zatrzymać się na kawę.
adres:ul. Puławska 113 A, 02-707 Mokotów, Warszawa, Poland
godziny otwarcia: 10: 00 – 18:00
strona www
wydarzenia

Psyche Book&Cafe

Psyche cafe jak nazwa wskazuje ukierunkowana jest mocno na tematy psychologiczne, wsród licznych wydarzeń łatwo odnajdziecie te, na których porusza się kwestie nawyków, rozwoju osobistego i socjologicznych dywagacji. Dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem własnego ja i dyskusja na tematy psychologiczne to idealne miejsce. Księgarnia w tej kawiarni jest swietnie zaopatrzona w pozycje z tej kategorii.
adres: Chodakowska 19/31, 03-815 Warszawa
godziny otwarcia: 8:00- 22:00
strona www: Psyche Cafe
wydarzenia

Bily Konicek czyli Biały konik ( Muzeum Etnograficzne)

Jeśli szukacie niecodziennego miejsca, pełnego folkloru i ciepłej atmosfery, to Bily Konicek, ksiegarnio-kawiarnia w Muzeum Etnograficznym na pewno dostarczy Wam takich wrażeń. To przytulne i klimatyczne miejsce. Nietuzinkowych wydarzeń tutaj również nie brakuje!
adres: Kredytowa 1, 00-056 Śródmieście (Warszawa)
godziny otwarcia: Pn-czw: 10- 18, Pt: 10-21, Sb: 10-19, Nd: 12-18
strona www: Biały Konik
wydarzenia 


MiTo art Cafe Books

Stosunkowo nowe miejsce na mapie Warszawy, które zasłynęło nowoczesnym wnętrzem i bogatym wachlarzem kulturalnych wydarzeń Miłośnicy minimalizmu i nowoczesności będą w niebo wzięci. Co więcej to tylko kilka kroków od metra Politechnika i Placu Zbawiciela.
adres:Ludwika Waryńskiego 28, 00-650 Warszawa
godziny otwarcia: 11:00 – 22:00
strona www
wydarzenia

Cafe Plakatówka

Cafe Plakatówka, powstała jak piszą na swojej stronie właściciele by wypełnić niszę w tej części Warszawy. Ciagle jeszcze nieco odseparowany Wilanów, dzięki takim miejscom nabiera kolorytu. Nazwa od pobliskiego muzeum Plakatów.
adres:   ul. Hlonda 2, 02-972, Warszawa-Wilanów
godziny otwarcia: 9:00- 22:00
strona www: Cafe Plakatówka
zdjecia Karolina Palarska

Poniżej zdjęcia wspomnianych Klubo-Kawiarni

bookoff zdjecie projekt praga
book off zdjecie projekt praga
bookoff zdjecie projekt praga
Bily Konicek Muzeum Etnograficzne
Psyche Warszawa zdjęcie FB Psyche
Tarabuk Warszawa zdjęcie FB Tarabuk
Big Book Cafe zdj. Aga Bilska
Księgarnio-Kawiarnia Dwie Siostry
Ksiegarnia Dwie Siostry zdjęcie WarsawWarsaw
Wrzenie Świata
Wrzenie świata fot. Fb Ksiegarnio-Kawiarni
Cafe Plakatówka fot.
Cafe Plakatówka

Czuły Barbarzyńca w Nowym

MiTo zdjecie FB


Cafe MiTo
Biały Konik

This post has already been read 26309 times!

You Might Also Like