SLOW FASHION

Gruszka – w stylu retro ( o typie sylwetki)

9 sierpnia 2012
Nie warto kupować – rzeczy, które są sprzeczne z naszą sylwetką. Niektóre fasony nieodpowiednie dla naszego typu sylwetki, nie robią jej wiele krzywdy, oprócz tego, że nie uwypuklają naszych walorów i nie ukrywają mankamentów figury. Są jednak takie „perełki”, które z naszej sylwetki – potrafią wykreować najprawdziwsze monstrum.
Dziś prezentuje – strój niemal idealny dla gruszki ( żeby był idealny sukienka musiałaby sięgać do kolan). Jestem „gruszką” taka się urodziłam i nic na to nie poradzę,moja sylwetka się nie zmieni. Nawet gdy bardzo schudnę – pozostanę nadal gruszką, zwiększy się jedynie dysproporcja pomiędzy górną a dolną częścią ciała.  Mogę jednak zastosować wiele trików, które pomogą mi to ukryć..
Jak wygląda sylwetka gruszki?
Od pasa w górę jest bardzo drobna, ma wąskie ramiona, szczupłe ręce, małe piersi ( przeważnie miseczka A bądź B, nawet u większych gruszek) oraz bardzo szczupłą tali.
I na tym  kończą się atuty tej sylwetki.
Od pasa w górę gruszka jest drobną kobietką, od pasa w dół – pokaźną, pełną krągłości kobietą. Przede wszystkim gruszka posiada przysadziste uda, na których znajdują się tak zwane „bryczesy” z tłuszczu. To nie biodra sprawiają, że u dołu jej sylwetka jest obszerna, lecz własnie to newralgiczne miejsce w którym odkłada się tłuszcz. Niestety – nie daje się ono wyćwiczyć i przypuszczam, że nawet liposukcja na niewiele by się tu zdała. Im większy rozmiar nosi gruszka tym potężniejsze są jej uda i wspomniane „bryczesy”.
Co powinna nosić gruszka?
Dla tego typu sylwetki najlepsze są rozkloszowane spódnice sięgające kolan, które zgrabnie ukrywają to co trzeba. Gruszka to typ sylwetki nieproporcjonalnej – dlatego niezwykle ważne są wszelkie zbiegi przywracające proporcje. Drobna góra potrzebuje wsparcia w formie – bufek czy spienionych żabotów. Ważne by talia – największy atut tej sylwetki– nie została zapomniana, najlepiej gdy akcentuje się ją poprzez szerokie paski oraz taliowane ubrania, koszule i marynarki, wysokie spodnie oraz spódnice spinane w pasie.
To tylko niektóre – z przykazań, których gruszka powinna przestrzegać, jeśli nie wiecie jaki macie tym sylwetki, bądź co powinniście zrobić by Wasza figura w ubraniach wyglądała lepiej – piszcie do mnie, a ja na pewno Wam pomogę.
jessika.kaczmarczyk@gmail.com

NEW YORKER: dress/ sukienka STRADIVARIUS: heels/ szpilki VINTAGE: bag/ torebka SIX :earrings/ kolszyki MOHITO: belt/pasek

This post has already been read 2684 times!

You Might Also Like