JEDZENIE LIFESTYLE

Food Meeting: Burger Party – czyli z czym warto zjeść burgera? / przepis na burger doskonały

14 października 2015
Co jakiś czas udaje nam się zorganizować spotkanie ze znajomymi, w którym motywem przewodnim jest gotowanie. Co prawda nie jest to tak potężna instytucja jak TCClub, naszego przyjaciela, który ma na koncie już grubo ponad 70 spotkań z obcokrajowcami, w których na każdym spotkaniu gotuje inna osoba, z innego Państwa. Nasze spotkania są kameralne, (dla najbliższych dwudziestu kilku osób:)) i łączą w sobie to co lubię, czyli  ciepłą, pełną radości atmosferę, dobre jedzenie i granie w planszówki:)
Burger Meeting chodził mi pogłowie od dawien dawna. Odkąd bowiem, zaczęłam mieszkać w Warszawie, to właśnie burger, przez dłuższy czas był moją obsesją ( która na szczęście mi przeszła). Wyszukiwałam najrozmaitsze smaki i kompozycje, porównywałam z sobą popularne miejscówki i szukałam smaku idealnego (zarówno jeśli chodzi o mięso jak i dodatki).
Myślą przewodnią było więc stworzenie Burgera z naszych Marzeń! Na stole przygotowane były miseczki z półproduktami. W kuchni Fahad walczył z mięsem i frytkami, a każdy z gości, mógł nakładać, mieszać próbować, tak by stworzyć kompozycję doskonałą.
Pomysły były najróżniejsze, niektóre naprawdę zaskakujące…. Jeśli brakuje Wam pomysłu na własnego domowego burgera, może zainspirują Was wytwory moich znajomych.  Zapraszam:)
KRY_0025KRY_0135KRY_0136KRY_0154KRY_0166KRY_0172 KRY_0045 KRY_0048 KRY_0085 KRY_0090 KRY_0091 KRY_0098 KRY_0104 KRY_0110 KRY_0124 KRY_0129 KRY_0139 KRY_0144 KRY_0150 KRY_0188
PRZEPIS:
Przepis na dwa sprawdzone przeze mnie burgery doskonałe:
1# rukola, żurawina, ser lazur, orzechy suszone śliwki
2# rukola, mango, mozarella, ser kozi, awokado, czerwona cebula, sos czosnkowy
Tak naprawdę jednak jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia, w ramach inspiracji podaje liste półproduktów, które miksowaliśmy z sobą jak szaleni:
PÓŁPRODUKTY:
na słodko: mango, ananas konserwowy, suszona śliwka, żurawina,
sery: chedar, kozi, camember, pleśniowy lazur, feta, mozzarella,
sałaty:  lodowa, rukola, roszpunka, szpinak
warzywa: papryka surowa i konserwowa, pomidory surowe i suszone w zaprawie, ogórki zielone, konserwowe, kiszone i po szwedzku, awokado
Jeśli macie swój sprawdzony przepis podsyłajcie!
Smacznego!

This post has already been read 5391 times!

You Might Also Like