PODRÓŻE PRZEWODNIKI SUBIEKTYWNE

Street Markets in Hong Kong. Targi w Hong Kongu, gdzie robić zakupy?

18 czerwca 2019

Na słowo targ dostaje gęsiej skórki i jestem skora do heroicznych czynów, jak pobudka o 3 nad ranem czy ( w moim przypadku większy heroizm wytrwanie do później nocy) byle tylko uszczknąć dla siebie trochę tej atmosfery targowiska. Nie muszę nic kupować, chodzi tylko o klimat, atmosferę, ludzi wrażenia. Jeśli masz tak jak ja, to Honkońskle targi napewno cię zachwycą, a jest w czym wybierać! Zapraszam Was na spacer po najpiękniejszych i najciekawszych targach Hong Kongu.

LADY MARKET (MANG KOK MARKET)

To najsłynniejszy hongkoński targ uliczny, rozciąga się on na długość ponad kilometra, a kupić można tu wszystko. Wokół targowiska znajdziecie budki z jedzeniem, a dzielnica Mang Kok jest niesamowicie autentyczna i warta dłuższego spaceru!) . Tu można kupić kimono, chińskie koszule, magnesy, złote koty machające łapkami – wszystko! To Hong Kong w pigułce.

Adres: Tung Choi Street, Mong Kok
Dojazd: MTR Station(s): Yau Ma Tei and Mong Kok

TEMPEL STREET NIGHT MARKET

Jeśli masz niewiele czasu i musisz wybierać, między targowiskami, wybież właśnie ten. Nocną porą zamiast do klubu, na drinka czy do hotelu idź na spacer po Temple Street, tutaj późną porą czekają wystawcy, a oprócz jedzenia, jest tu wszystko inne łącznie z wróżbitami i innym smaczkami. Dlatego właśnie Tempel Street Market został uwieczniony w wielu filmach ukazujących Hong Kong

Adres: Temple Street, Yau Ma Tei
Dojazd: MTR Station(s): Yau Ma Tei (Exit C) and Jordan (Exit A)

SHANGHAI STREET

To spory obszar w dzielnicy Yau Ma Tei, który znany jest z tradycyjnej chińskiej kuchni. To tu warto się udać na street food, oraz na zakup przypraw, akcesoriów kuchennych, jednym słowem idealne miejsce dla wszystkich foodie.

Adres: Shanghai Street, Yau Ma Tei
Dojazd: MTR Station(s): Yau Ma Tei (Exit C)

SINO CENTER

To wyjątkowe miejsce dla wszystkich miłośników popkultury, mangi, K-popu, figurek Anime, oraz najdziwniejszych pamiątek w tym klimacie. To wyjątkowy obiekt, na czerech piętrach mieszczą się najróżniejsze stoiska z vintage skarbami. Od winyli po figurki, dvd, komiksy i inne cuda. To element azjatyckiej kultury i ogromna część naszej popkultury nie sposób nie odwiedzić tego miejsca, jeśli przyjmujemy za cel poczucie klimatu Hong Kongu.

Lokalizacja: Nathan Road między stacjami MTR Mong Kok i Yau Ma Tei, budynek Sino Center

BIRD MARKET

Targ Patków, to przepiękne miejsce, które bardziej przypomina, chiński ogród niż rzeczywiście uliczny market. To miejsce warto odwiedzić dla jego klimatu, by przyjrzeć się ludziom i posłuchać śpiewu ptaków. Sprzedawane są tutaj przepiękne bambusowe klatki oraz najpiękniejsze okazy kolorowych ptaszków. To jedno z bardziej klimatycznych miejsc w Hong Kongu.

Lokalizacja: Yuen Po Street, Prince Edward
Najbliższa stacja: MTR Station(s): Prince Edward (Exit B1) – ok 15 minut spaceru

FLOWER MARKET

To przemiłe miejsce, gdzie ( jeśli macie trochę miejsca w bagażu) można upolować piękne okazy kwiatów doniczkowych, a także ciętych. Może po prostu nic nie kupując nacieszyć oko tą piękną zielenią i kompozycjami. A da miłośników instagramowych kadrów to będzie prawdziwy raj!

Lokalizacja: Flower Market Road, Prince Edward
NIedaleko MTR Station(s): Prince Edward (Exit B1)

GOLD FISZ MARKET

To przedziwna atrakcja, w życiu nie widziałam takiego targowiska, pełno tu budek z rybkami, w najintensywniejszych kolorach, które zawieszone są w plastikowych torebkach przyczepionych hakami do stoisk. Zatrzęsienie złotych rybek robi spore wrażenie, a targowisko ciągnie się przez całą ulicę. To również szansa na odkrycie chińskiej kultury, złote rybki nie są tu tylko kaprysem, ale częścią Fen Shui, które mają w myśl idei przynosić domownika szczęście.

Lokalizacja: Tung Choi Street (North), Mong Kok
Najbliższa Stacja: MTR Station(s): Prince Edward (Exit B2)

LI YUEN STREET MARKET ( THE LANES OF CENTRAL)

To zupełnie inne od powyższych targowisk, po pierwsze usytuowane w Finansowej dzielnicy, budując ciekawy kontrast z otoczeniem, po drugie to tu można kupić orientale ubrania, piękne tkaniny i szyte na miarę stroje.

Lokalizacja: Li Yuen Street (East and West), Central
Najblizej: MTR Station(s): Central (Exit C), walk towards Sheung Wan

Dajcie znać koniecznie, które podobało Wam się najbardziej.

Pozdrawiam ciepło

Jess

This post has already been read 2018 times!

You Might Also Like