ATRAKCJE ALTERNATYWNE GDZIE ZJEŚĆ? JEDZENIE WARSZAWA

Nowy Teatr w budynku dawnej Oczyszczalni. Wars i Sawa na Nowo. Czyli gdzie w Warszawie znaleźć klimat Lizbony i LX Factory.

5 października 2020

Nie potrafię być obojętna na zabytkowe budynki, tym bardziej industrialne, które zyskały nowe życie. Dziś przed Wami kolejne miejsce na mapie Warszawy, które trzeba znać. Powiem więcej, to miejsce, w którym można lekka ręką spędzić cały dzień, od śniadania po późny lunch. Bowiem, nie tylko dobrze tu karmią, ale i przepełnią Was kulturą… Reszta we wpisie!

Nie miałam w planie pisać dedykowanego posta o tym obiekcie, po prostu poszłam na obiad w nowym dla mnie miejscu ( chociaż nie tak nowym na mapie Warszawy), ale.. . mnie oczarowało i muszę się nim z Wami podzielić. Przestrzeń, jedzenie, księgarnia, atmosfera sprawiły, że poczułam się jak w Lizbonie w LX Factory, gdzie na terenie dawnych fabryk urządzono sklepy z designem, księgarnię, kawiarnie, teatry. Jaka była moja radość, gdy odkryłam jego namiastkę w Warszawie, zawsze w takich sytuacjach, ręcę same juz w tramwaju do domu miałam dla Was ten tekst.

Co w tym takiego niezwykłego? Budynek!

Uwielbiam, przemysłowe przestrzenie, o tym wiecie doskonale! Ale gdy przestrzeń jest zaadaptowana z szacunkiem, a powstałe w nim miejsce nie tylko dobrze karmi, ale pełni funkcję kulturalną ( i to na wielu płaszczyznach) to jestem sprzedana! Tutaj z wielką dbałością i respektem potraktowano budynek i chwała inwestorom za to!

Budynek Nowy Teatr, na ul. Madalińskiego – co tu wcześniej było?

Budynek, w którym mieści się Wars i Sawa na Nowo, Nowy Teatr oraz Księgarnia Czuły Barbarzyńca, – to obiekt MPO czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (ul. Madalińskiego 10/16). To ogromna przemysłowa przestrzeń ponad 9 tys m kwadratowych.
Budynek pochodzi z 1927 roku i szcześliwie dla niego, został wpisany na listę zabytków juz 2008 roku. W zabytkowej dawnej Hali Warszatowej powstał dziś sala przygotowana na koncerty, spektakle, wystawy, przestrzeń konferencyjna, ale też księgarnia przeniesiono tu dawnego Czułego Barbaryńce z Dobrej ( klimat zupełnie inny i za tamym nadal tęsknie), ale tu księgarnia też niezle pasuje, oraz kawiarnie z Wege restauracją, Wars i Sawa na Nowym, w której zjemy niezłe Wege.
Budynek z zewnątrz jak w środku, oraz na wewnętrznym ogórku robi wspaniałe wrażenie. A przeprowadzona renowacja, pozwoliła wyciągnąć maksimum uroku, z dawnej Hali Warsztatowej. Wielkie okna, jasna przestrzeń, wielka powierzchnia, daje wspaniały loftowy klimat, ale bez zbędnej szpanerskie dekoracji.

Wars i Sawa na Nowym – czyli Wege Kuchnia na Mokotowie

Wpadłam tu na jedzenie, a piszę tylko o architekturze, spokojnie to wcale nie zły omen, po prostu, na widok dobrej architektury i pięknych wnętrz zapominam o jedzeniu 🙂 A w tym przypadku to błąd, bowiem Wars i Sawa to naprawdę smaczna wegańska i wegetranskańka kuchnia. Świetna bufetowa opcja brunch-owa dla dorosłych za 30 zł i dzieci za 20 ( z piciem) pozwolą spróbować różnych pyszności, jak grilowane, zapiekane warzywa, domowe pasy, weganskie sushi i Desery!

Księgarnia – Czuły Barbarzyńca na Nowym

Księgarnia, jest dobrze zaopatrzona w pozycje dotyczące Warszawy, najnowsze reportaże oraz pozycje dla dzieci. To nowe wcielenie Czułego Barbarzyńcy, którego możecie pamietać sprzed 2016 roku an powiślu ( jedno z tych miejsc, które ciagle opłakuje w Warszawie).

Ogródek Nowego Teatru

Urocze wewnętrze patio w industralanym charakterze, dopełnione stolikami z folkowo ceratą, przy których stoją krzesła Henryka Sztaby, dzieci biegają radośnie, a długi stół zachęca by dosiąść się do nieznajomych. Patrząc na ten ogródek, plułam sobie w brodę, że nie przyjechałam tu na śniadanie i nie zostałam aż do późnego lunchu, czytając książkę w październikowym słońcu, ciesząc się klimatem tego miejsca.

Czyżbyście mieli już gotowy pomysł na nadchodzący weekend? Sprawdźcie koniecznie repertuar Nowego Teatru, oraz bogaty program eventów, które się tu odbywają! No i nie zapomnijcie o deserze!

Uściski

Jess

Więcej wpisów o Warszawie? Proszę bardzokliknij tu a zaleje Cie morze pomysłów WARSZAWA

This post has already been read 7965 times!

You Might Also Like