Uncategorized

Długi Weekend i Naleśniki Amerykańskie

29 kwietnia 2012

This post has already been read 219 times!

Długi Weekend uważam za rozpoczęty, lista ambitnych planów dłuższa jest niż litania do Matki Boskiej… Staram się więc maksymalnie ograniczyć mój czas w sieci, by zdążyć z realizacją  wszystkich planów.

Czasu wbrew pozorom jest niewiele, a na mnie czekają dwa artykuły, które należy przygotować do druku oraz dwa rozdziały mojego licencjatu, które trzeba dopieścić i uzupełnić. Tak więc z niepokojem spoglądam na te 8 słonecznych dni…

Puki co aby zwalczyć stres, wywołany tą ambitna wizją, relaksowałam się w kuchni, czego owocem są Amerykańskie Naleśniki:

polecam, jako lekki i błyskawiczny obiad na upalne dni.

Przepis: 
Potrzebne:
3 jajka
2/3 szklanki mleka
1/2 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
szczypta soli

i do dekoracji co się wam podoba: jogurt, owoce polewa itd..

No i po kolei:
Najpierw oddzielamy, żółtka od białek, a następnie miksujemy żółtka, mąkę z proszkiem do pieczenia oraz mlekiem. Miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.Następnie ubijamy na sztywno białka z szczypta soli. Kolejno dodajemy ubite białko do ciasta i łyżką delikatnie je rozprowadzamy, tak aby białko nie opadło. Po czym nakładamy porcje wielkości czubatej łyżki stołowej i smażymy beż tłuszczu na teflonowej patelni. „Naleśniki” robią się w kilkanaście sekund trzeba uważać, żeby się nie przypaliły. 

Życzę smacznego!

You Might Also Like