Uncategorized

Długi Weekend i Naleśniki Amerykańskie

29 kwietnia 2012

Długi Weekend uważam za rozpoczęty, lista ambitnych planów dłuższa jest niż litania do Matki Boskiej… Staram się więc maksymalnie ograniczyć mój czas w sieci, by zdążyć z realizacją  wszystkich planów.

Czasu wbrew pozorom jest niewiele, a na mnie czekają dwa artykuły, które należy przygotować do druku oraz dwa rozdziały mojego licencjatu, które trzeba dopieścić i uzupełnić. Tak więc z niepokojem spoglądam na te 8 słonecznych dni…

Puki co aby zwalczyć stres, wywołany tą ambitna wizją, relaksowałam się w kuchni, czego owocem są Amerykańskie Naleśniki:

polecam, jako lekki i błyskawiczny obiad na upalne dni.

Przepis: 
Potrzebne:
3 jajka
2/3 szklanki mleka
1/2 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
szczypta soli

i do dekoracji co się wam podoba: jogurt, owoce polewa itd..

No i po kolei:
Najpierw oddzielamy, żółtka od białek, a następnie miksujemy żółtka, mąkę z proszkiem do pieczenia oraz mlekiem. Miksujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.Następnie ubijamy na sztywno białka z szczypta soli. Kolejno dodajemy ubite białko do ciasta i łyżką delikatnie je rozprowadzamy, tak aby białko nie opadło. Po czym nakładamy porcje wielkości czubatej łyżki stołowej i smażymy beż tłuszczu na teflonowej patelni. „Naleśniki” robią się w kilkanaście sekund trzeba uważać, żeby się nie przypaliły. 

Życzę smacznego!

This post has already been read 1229 times!

You Might Also Like