PODRÓŻE PRAKTYCZNIE

Co zobaczyć w Maroku? Gotowy plan na 7 lub 10 dni w Maroku.

25 lutego 2020

Gdy przed wyjazdem robiłam długi i dogłębny research, brakowała mi postów z gotowym planem takich, które nie każą mi zaczynać i kończyć podróży w Marrakeszu, ale pokażą inne miasta i szereg możliwości, jakie daje Maroko. Dlatego na bazie tego, co zobaczyliśmy i planów na kolejne podróże (jest sporo miejsc, na które zabrakło mi czasu), proponuję Wam gotowy plan na siedem dni oraz jego alternatywę na dziesięć.

Dzień 1. Marakesz

Marrakesz – przylatujesz o godzinie 12. Masz pół dnia , a nawet więcej, na eksplorację głównych zabytków miasta. Polecam długi spacer po placu Jemaa el-Fna, zagubienie się w medynie oraz kolację na dachu np. w Taj’in Darna, z widokiem na Jemaa el-Fna.

(nocleg Marrakesz)

Dzień 2. Maroko filmowym szlakiem.

Skoro świt wybierasz się na wyjazd busikiem, z lokalnym przewodnikiem do Warzazat (nie możesz ominąć tego miejsca!). To wyprawa do miasta w sercu pustyni przez bajeczne góry Atlas i małe wioski Amazirów. Te widoki na zawsze pozostaną z Tobą! A co ważne, wszyscy fani filmowych atrakcji będą zadowoleni, bowiem podczas podróży można zwiedzić studio filmowe (a nawet dwa i „poprawić” muzeum kinematografii), antyczną kasbę w Warzazat, a następnie kolejną powalającą z nóg w Ajt Ben Haddou.

(nocleg Marrakesz)

teleportacja do starożytnego Egiptu, Tybetu czy przyszłości, wszystko jest możliwe w Atlas Studio, 3 największym studio filmowym na świecie. O tym miejscu będzie osobny wpis.

Dzień 3. Trekking po górach, wioska Imlil.

Jedziesz do Imlil i robisz sobie mały trekking. Całodzienna wyprawa w góry, 3-godzinny trekking po wąwozie oraz obiad u Amazirów. Gwarantuję Ci, że długo nie zapomnisz tego dnia.

(nocleg Marrakesz)

Dzień 4. zwiedzanie Marakeszu. Ogrody Majorelle

Masz czas na zwiedzanie Marakeszu do godziny 16. Polecam wizytę w ogrodzie Majorelle, należące do Yves Saint – Laurent  Wieczorem jedziesz pociągiem do Fezu. Bądź punktualnie pociąg odjeżdża co do minuty!

( nocleg w Fez)

pociągi w Maroku działają bardzo sprawnie! Polecam!

Dzień 5. Fez. droga do Chefchaouen

Fez zwiedzanie miasta. Koniecznie wizyta w obu farbiarniach. Włóczenie się bez celu uliczkami starej medyny. Wieczorem odjazd busem do Chefchaouen

( nocleg w Chefchaouen)

Dzień 6. Chefchaouen

Całodzienne zwiedzanie Chefchaouen Polecam Ci z całego serca zapisanie się na www.freewalkingtour.com i poznaj lokalnego przewodnika. Może trafisz na genialną, przezabawną Aminę? Trzymam kciuki!

( nocleg w Chefchaouen)

Dzień 7. Tanger – prom do Hiszpanii

Przejazd lokalnym autobusem do Tangeru, zwiedzanie miasta, lot z Tangeru lub prom z Tanger Med-u do Hiszpanii, przejazd z Algeciras do miasta odlotu (np. Malaga lub Sewilla).

( nocleg w Hiszpanii)

Plan na 10-dniową podróż po Maroku:

W wariancie 10-dniowym proponuję kilka opcji. Właściwie to trochę taka moja lista życzeń tego, co chciałabym kiedyś zrobić, gdy wrócę do tego kraju.

  • Dzień na plaży, przejazd do miasta Essaouira  I tu spędzić jeden pełny dzień, a najlepiej kilka. Włóczyć się po tym słodkim miasteczku i odpoczywać nad morzem.
  • Surfing w oceanie i pobyt w małych, przybrzeżnych miasteczka.
  • Przejazd wzdłuż wybrzeża aż do Casablanki, zwiedzania miasta.
  • Noc na pustyni: dwu- lub trzydniowy wyjazd na pustynię z Marrakeszu.
  • Przejazd do wodospadu Szallat Uzud  i wyprawa do pobliskich wiosek wokół Marrakeszu.
  • Dłuższy trekking po górach Atlas, może próba ataku szczytowego na  Toubkal . To czterotysięcznik!

To tylko kilka z dodatkowych propozycji.

Myślę, że równie fascynujące mogłoby być spędzenie tygodnia na odkrywaniu samego wybrzeża, jak to jakiś czas temu zrobiła Ula z bloga www.adamantwanderer.com jej trasa do dziś mnie inspiruje!

A Wy co dorzucilibyście do listy?

Pozdrawiam ciepło

Jess

This post has already been read 14022 times!

You Might Also Like