ATRAKCJE ALTERNATYWNE PRAKTYCZNIE PRZEWODNIKI SUBIEKTYWNE

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem na Woodstock/ Poland Rock – kompleksowy przewodnik, gotowe porady.

15 lipca 2019

W tym roku jadę na Woodstock po raz piaty!. Sama się nie spodziewałam, że tak rozwinie się ta nasza relacja. Wpisałam wyjazd na Woodstock na moją bucket listę wiele lat temu myśląc, ze sprawdzę jak jest i szybko ucieknę, a tu proszę magia najpiękniejszego festiwalu na świecie, okazała się być uzależniająca! Nie sposób mi teraz wyobrazić sobie, nie pojechać w wakacje chociaż na weekend pobyć przez dwa dni po za światem, w tej bańce  dobra!  Cztery lata Woodstocków sprawiły, że co roku byliśmy doskonalsi, popełnialiśmy co raz mniej błędów, zaraz po powrocie w zeszłym roku postanowiłam spisać wszystkie zasady, niepisane rady i prawa, którymi rządzi się Woodstock i pomóc Wam ogarnąć wyjazd na festiwal bezboleśnie. Gdzie Bólem możemy nazwać jedyną bolączkę festiwalu jką jest wieczne stanie w kolejceJ Przed Wami absolutne kompendium wiedzy na temat Woodstocku/ festiwalu Poland Rock.

Spis treści, czego dowiesz się z tego posta?

 1. Kompendium wiedzy, warto wiedzieć przed wyjazdem
 2. Jak dojechać na Woodstosk/ Poland Rock?
 3. Gdzie się rozbić? Gdzie spać?
 4. Kiedy wyjechać z Woodstocku by nie stać w korku?
 5. Co musisz wiedzieć przed przyjazdem na Woodstock/ Poland Rock
 6. Czy można wziąć kąpiel/ prysznic na Woodstocku/ Poland Rock
 7. Gdzie parkować na Woodstocku? Poland Rock
 8. Co zjeść na Woodstoku/ Poland Rock?
 9. Co robić na Woodstocku/ Poland Rock?
 10. Co kupić na Woodstoku/ Poland Rock?
 11. Co z sobą zabrać/ Poland Rock?
 12. Ile to wszystko kosztuje?
 13. Co ubrać na Woodstock/ Poland Rock

Lubisz festiwale? Zainspiruj się innymi szalonymi impreza w Europie:

free hugs/ darmowe przytulanki

Co musisz wiedzieć o Woodstocku?

KOMPENDIUM WIEDZY NA TEMAT WOODSTOCKU / POLAND ROCK

– nie ma wielu miejsc na świecie, gdzie ludzie pałają do siebie taką niewymuszoną sympatią jak tu

– Free Hugs, Free Kiss – sa tu na porządku dziennym, to normalne, że obcy ludzie przytulają się nieustannie

– przygotuj się na nieustanne przybijanie wszystkim piątek

– Gdy wszyscy zaczną krzyczeć : Zaraz Będzie Ciemno, zakrzycz na całe gardło – zamknij się!  Cytując klasyk z filmu Rrrrr

– Gdy usłyszysz wrzask ANDRZEJ – krzycz razem z innymi – Andrzej!

– Hari Kriszna organizuje paradę/ procesję z tańcami i śpiewem codziennie od 10:30 do 12, można razem z nimi maszerować i tańczyć dookoła Przystanku Woodstock, bądź dołączyć się w dowolnym momencie. Tekst mantry załapiecie w mig, jeśli nie, mnisi rozdają małe karteczki z podpowiedziami: Hare Kriszna Hare Hare, Hare rama, Hari Kriszna, Kriszna Kiriszna, Hare Hare

 na Woodstocku piwo sprzedawane jest na kupony, w które warto zaopatrzyć się wcześniej by nie stać później w okropnie długich kolejkach! Najlepszym momentem jest wieczór w środę, zaraz po przyjeździe w nocy warto kupić kupony na zapas.

– Na festiwalu prawie wszędzie zapłacisz kartą, nie musisz więc przejmować się wypłacaniem ogromnej ilości gotówki, po za tym wszystko jest tu relatywnie tanie, nie ma co przesadzać. Jeśli jednak potrzebowałbyś gotówki, na przystanku Woodstock jest kilka bankomatów, przy Lidlu i przy głównej alejce, niedaleko stoisk z kawą o kramów.

można popłynąć pod sceną główną

Jak ominąć kolejki na Woodstocku? SEKRETNE PORADY, wypracowane w ostatnich latach:

Kilka lat doświadczeń pozwoliło nam stworzyć system ułatwiający omijanie kolejek w każdym miejscu, wyczailiśmy pory, które dają gwarancje, że uda się to zrobić bez wielogodzinnego staniaJ ( przy czym wielogodzinny nie jest tu figura retoryczną pamiętajmy, ze odwiedza festiwal milion ludzi!)

Przyjazd na Woodstock bez stania w korku?

Tak to możliwe, wystarczy przyjechać przed czwartkiem. My zawsze przyjeżdżamy w środę wieczorem. Wówczas na drogach jest jeszcze luźno, a wjazd do Kostrzynie nie jest zapchany.

Wyjazd z Woodstocku bez korka?

Tak to możliwe. Po tym jak kilka lat temu nacięliśmy się na 5 godzinny korek w samym Kostrzynie próbując wyjechać w niedziele o 9 rano. Nigdy już tego błędu nie popełniliśmy. Aktualnie najoptymalniejszym rozwiązaniem jest  wyjechać z Woodstocku zaraz po ostatnim koncercie w nocy z soboty na niedziele. Jak? Spakować rzeczy gdy jest jeszcze jasno, zanieść do auta zaraz po spakowaniu przed koncertami i wrócić do samochód od raz po zakończeniu ostatniego koncertu ok 2:40 nad ranem. Odjechać jak najdalej od Kętrzyna wjechać na autostradę i tam już spokojnie można zatrzymać się na pierwszej stacji benzynowej i odespać do rana, bezpieczniej ruszać po 7. Tym sposobem omijamy korki i jesteśmy względnie wcześniej w domu, mając caly dzień na domycie się z Woodstokowych brudów, relaks i powrót do rzeczywistości. Tym sposobem trafiamy do Warszawy ok 11 do południa, zakładając, że ruszamy ze stacji benzynowej o 6 rano.

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w nocy

Jak nie stać w kolejce po kupony na piwo na Woodstocku?

Jest to możliwe, wystarczy zaraz po przyjeździe w środę wieczorem ( w nocy) kupić sobie zapas. Jak dostać chustę Lecha bądź plecaczek? Co roku ta sama zasada, musisz od razu wybrać 6-8-bądź 12 piw, jeśli jesteś z przyjaciółmi spoko w innym wypadku może być to problematyczne, na raz noszenie piw, dwa utrzymanie ich w przyzwoitej temperaturze.

Gdzie jeść na Woodstocku?

Czy na Woodstock trzeba zabierać swoje jedzenie? Nie! Wszystko co potrzebne kupisz w Lidlu, specjalnie na okazje Festiwalu, na środku Festiwalowego Pola co roku rozbija się wielki namiot Lidla, który posiada szczególne zaopatrzenie, znajdziemy tu tylko to co możemy zjeść na festiwalu w polowych warunkach, kefiry, fasolki, pasztety, soki, owoce, konserwy, kiszonki, słodycze, chipsy, a także śpiwory, stroje kąpielowe, koce, karimaty, buty i wszystko co uda nam się zgubić podczas festiwalu i o czym zapomnieliśmy wyjeżdżając  domu. Pamiętacie jednak, że ludzi jest dużo i towar szybko się rozchodzi. Można tu oczywiście płacić kartą. Przed wejście do Lidl należy zostawić swoja torbę w przechowalni przed wejściem.

wszyscy szczęśliwi jedzą u hari kriszna

Co jeść na Woodstocku?

Na Woodstocku należy spróbować jedzenia od Hari Kriszna! Koniecznie! Porcje od Kirsznowców kosztują 9 zł i warto po nie odstać swoje w kolejce, są w całości wegańskie i składają się z ryżu sosu z soczewicy oraz kulki szczęścia, deseru, którego skład jest mi nie znany ( to prawdopodobnie jakiś mus bananowo waliiowy) ale głowy nie dam sobie uciąć, Wiem jedno jest przepyszna i wymieniam się z wszystkimi ryżem za kulki szczęścia!

Od kilku lat na Woodstocku przybywa food Traków, kilka lat temu była to impreza nie dotknięta hipsterstwem i znamionami foodie, było jedzenie od Hari Kriszna, Lidl oraz stoiska z stanadrdowym polskim jadłem Czyli pierogami, ziemniakami z Gzikiem, plackami ziemniaczanymi, zupą, naleśnikami, zapiekanką czy makaronem z sosem. Aktualnie stoiska z tradycyjnym jedzeniem stoja niezmiennie i jak zawsze cieszą się popularnością. Nic tak nie cieszy jak placek ziemniaczany ze śmietaną po tym jak wykakalo się swoje pod scena! To klasyk! Ale obok nich pojawiły się jak grzyby po deszczy food traki.

Stoiska z jedzenie, znajdziemy, wiec zaraz przy głównej ulicy przy wejściu, a także na lewo od sceny główej. To najważniejsze gastronomiczne punkty.

Co warto kupić na Woodstocku?

Na Woodstocku z roku na rok jets więcej wystawców. Niektóre rzeczy są tandetne inne posiadają swój klimat, wojskowe koszule i spodnie będące zużytą odzieżą wojskową z drugiej, (a może i trzeciej ręki) są klasykiem, warto kupić sobie koszule za 20 zł i śmigać w niej jako alternatywnie za 200 zł z Zary! Moro klasyki zawsze w cenie. Można dorwać utaj równie piękne wianki, ja mój zdzierałam przez ostatnie 4 lata! Az zupełnie nie spłowiał. Jest tu sporo orientalnej biżuterii oraz oczywiście koszulki z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nawiązujące do haseł Woodstoku/ Poland Rock. Sama mam dwie i używam ich często z dumą. Od kilku lat można je kupic również na stronie internetowej, co jest dobrym rozwiązaniem, bo jak wiadomo, pozwala uniknąć stania w kolejce!

Gdzie spać na Woodstoku?

To bardzo indywidualna kwestia, znam takich co nigdy nie godzą się na nocleg poza płatnym kampingiem, bowiem nie wyobrażają sobie kolejki do prysznica, znam tez takich którzy twierdzą, ze nocleg w odległości większej niż 100 metrów od sceny to niewypał, a nie Woodstock ( patrz Mistrzowie Wódzisu J Pozdrowienia!) Są tez tacy, którzy śpią tylko i wyłącznie w lesie, by uniknąć kłębów kurzu i zaznać spokoju od słonca, ale nie od muzyki, bowiem las jest tuz nieopodal sceny głównej.  Są tacy, którzy kochają wzgórze ASP, za niesamowity widok, jaki roztacza się z tej perspektywy i jestem skłonna się z nimi zgodzić. Ja zazwyczaj śpię daleko, by mieć względny spokój, na górce, na polanie, niedaleko parkingu Malinowskiego. Dojście do sceny głównej zajmuje mi grubo ponad 20 minut, ale warto dla spokoju, który mam. Dla wielu to niedopuszczalneJ Tak wiec nie odpowiem Wam jednoznacznie, nie ma dobrej odpowiedzi – wpierw trzeba zacząć od pytania czego oczekujesz po Woodstoku a późnij dopasować miejsce do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, ze nie jest łatwo znaleźć miejsce na namiot, gdy przyjeżdża się już w czwartek wieczorem, o piątku wieczorem nie wspominam, wówczas nawet wokół mojego namiotu na kolejne 500 metrów ciągną się namioty w głąb.

Gdzie parkować na Woodstocku?

Parkingów jest wiele, ale pamiętacie, ze im dalej zaparkujecie, tym dłuższy korek Was czeka przy wyjeździe i dłuższy marsz przy powrocie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jest wjazd na parking na wprost bramy głownej i zatrzymanie się zaraz za pierwszym zakrętem na lewo. Tutaj samochód będzie relatywnie blisko Was i jest szansa na szybki wyjazd. Nie zapomnijcie zrobić zdjęcia orientacyjnego Waszego samochodu w na parkingu, bo gdy przybędzie samochodów będzie ciężko odnaleźć Waszą brykę.

Czy na Woodstocku można wziąć prysznic?

Oczywiście, że tak! Można za darmo, stoją w kolejce do prysznicy ustawionych nazewną, a właściwie kranów z wodą i kilku natrysków. Długa kolejka ciągnie się przez cała ulice, najlepiej ominąć ja przychodząc tu wcześnie rano. Woda pod natryskami jest zimna. Zawsze!

Można również wykupić miejsce na płatnym polu namiotowym z dostępem do ciepłego prysznica i tym sposobem obeść problem stania w niebotycznej kolejce. ( noc na polu namiotowym 100 zł) Lub kupić wejście na sam prysznic, tutaj kolejka jest 3 razy dłuższa niż pod zimny prysznic. Koszt ( ok. 6-10 zł)

kolejka do prysznica

Co oprócz udziale w koncertach można robić na Woodstocku?

Woodstocku ma spore zaplecze artystyczne. Na wzgórzu ASP, odbywają się warsztaty artystyczne, wprowadzenia do medytacji, lekcje samorozwoju, dyskusje feministyczne, warsztaty artystyczne oraz poranna joga prowadzona przez m.in. przemiał Natalie Knopek, która możecie kojarzyć, z bloga Simplite.pl (xx) . Ja uwielbiam obserwować ludzi, ich stronie, konstrukcje które wnoszą i zwyczajnie cieszyć się atmosfera tego miejsca. Ciekawe sa również wykłady w namiocie hari Kriszna, uwielbiam paradę Hari Kriszna oraz uliczne tance.

Co zabrać z sobą na Woodstock? Gotowa lista niezbędnych rzeczy na Festiwal:

Co musisz wziąć z sobą na Poland Rock ?

– kurta przeciwdeszczowa

– buty, najlepiej sznurowane botki, ( łatwo zbyć piach, boi gdy ktoś skoczy Ci na nogę)

– szorty

– strój kąpielowy

-ręcznik ( najlepiej z mikrofibry)

– karimatę bądź materac pompowany

– namiot

– papier toaletowy

– koc ( noce są zimne)

– nerkę na wszystkie dokumenty i kasę( noszoną cały czas na sobie)

– śpiwór

– sztućce

– nerkę

– krem z filtrem

– latarkę ( nocą nie łatwo trafic do swojego namiotu, oswietlona jest tylko głowna ulica)

– obowiązkowo kapelusz, chuste lub czapkę.

– telefon,

– ładowarkę

– najlepiej silny power bank

– coś na komary

– okulary przeciwsłoneczne

– telefon,

– ładowarkę

– najlepiej silny power bank

– coś na komary

– okulary przeciwsłoneczne

– chuste na szyje, albo kominikarke od Play-a( co roku rozdają) przydaje się w tancu, gdy pyl unsi się nad ziemią.

Co warto mieć z sobą na Festiwalu?

– chusteczki nawilżone

– spryskiwacz do ochłody lub plastikowy wiatraczek na baterie ( to hit Woodstoku 2018)

– książkę

– parasol ( chroniący od słońca)

– odblask na namiot, ratujący przed upałami

– stare botki

– pompowany materac, do leżenia przed namiotem,

– długie spodnie np. Czarne jeansy

– t-shirt ( np. Woodstokowy)

– przebranie jeśli masz taki nastrój

Jeśli uważasz, ze o czymś zapomniałam, daj znać!

Ile kosztuje wyjazd na Woodstock. Kosztorys Woodstockowy

przygotuje z perspektywy dojazdu samochodem z Warszawy, samochodem, który relatywnie niewiele pali ( 6 litrów na 100 km):

– przejazd samochodem Warszawa – Kostrzyn 225 zł w jedną stronę ( do podziału na 5 os)

– bramki na autostradzie ok. 135 zł – A1

– parking na Woodstocku 20 zł dzień ( średnio 4 dni) czyli 80 zł do podziału na 5

– powrót paliwo + bramki

– na miejscu jedyne koszty to jedzenie ( lidl plus food tracki) oraz alkohol jeśli pijecie.

– koszt koszulki to 39 zł – 49 zł

– alternatywny transport pociąg na przesiadkę tlk ( 5-6 h) Z Warszawy 102 zł w jedną stronę na osobę.

Co ubrać na Poland Rock/ Woodstock?

Zainspiruj się innymi stylizacjami Festiwalowymi:


To by było na tyle. Jeśli uważacie, że o czymś zapomniałam, dajcie znać! Odrazu uzupełnię!

pozdrawiam ciepło

Jess

Jeśli kręcą Cie festiwale, to zainteresują Cie linki poniżej:

This post has already been read 18755 times!

You Might Also Like