ATRAKCJE ALTERNATYWNE PRAKTYCZNIE

Wielkanoc w Nowym Jorku – Parada na 5 Avenue

23 kwietnia 2019

Uwielbiam obserwować, jak wyglądają obchody najróżniejszych świat w różnych zakątkach świata, najchętniej przyłączam się do swietujacych, bo czemu ma mnie ominąć zabawa? Najwyraźniej z takiego samego założenia wychodzą Amerykanie, bowiem bez względu na wyznanie, kolor skóry czy pochodzenie potrafią się bawić w kolorowym korowodzie parady.

Parada dobra na wszystko

Jeśli jest jakaś okazja, to czemu nie wyjść na ulice i tego nie zamanifestowac. Szczescie, radość i beztroska potrafią być zarazliwe. Tak funkcjonują Amerykanie, którzy na każde święto odpowiadają paradą. Bez względu więc na porę wizyty istnieje ogromna szansa, że na jakąś się zalapiecie. Jedne z ciekawszych to Parada Syren w czerwcu na Coney Island (na mojej bucket liście!) czy Parada na Halloween (właściwie też na bucket liście!). Na Wielkanoc również, należy paradować. Tym razem chodzi przede wszystkim o nakrycia głowy, mężczyźni, kobiety, dzieci, każdy kto ma ochotę przebiera się w cokolwiek co jego zdaniem uczci ten dzień. Pojawiają się więc kapelusze z własnoręcznie przyszywanymi plastikowymi jajkami, są pioropusze, maskotki, stroje ludowe. Wszystko!

Atmosfera jest radosna. A fotografowie i turyści w żywiole. To idealny moment dla każdego kto chciałby spróbować swoich sił na fashion weeku, zarówno w roli fotografa ulicznego, jak i modelki Street fashion.

Historia Parady

Prawdopodobnie możemy wywodzi jej genezę od połowy XIX wieku, gdy damy w okresie świątecznym paradowaly w strojach z najwyższej półki, oczywiście w najnowszych kapeluszach, wyznaczając trendy.

Praktycznie gdzie złapać paradę wielkanocna w Nowym Jorku?

Parada Wielkanocna odbywa się pod Katedra św. PATRYKA NA 5 Avenue i tu ciągnie się od ulicy 49 do 57. Najlepszym miejscem by ją zobaczyć są schodyg katedry. Tutaj też zbierają się uczestnicy przed startem.

Zostawiam Was z fotorelacja, mam nadzieję, że Was zainspiruje, jeśli nie modowo, to chociaż do zabawy:)

This post has already been read 702 times!

You Might Also Like