GDZIE ZJEŚĆ? JEDZENIE

Smorgasburg. To i inne miejsca dla Foodie w Nowym Jorku. Gdzie zjeść w NYC?

11 czerwca 2019

Gdy mieszkałam w Londynie moim ulubionym zajęciem było wyszukiwanie najlepszych, a przy tym wszystkim niedrogich Street foodów, pisałam o tym w wielu postach oraz w przewodniku gdzie jeść w Londynie (link) . Na liście moich rzeczy do zrobienia w NYC obowiązkowym punktem była wizyta na co weekendowy zlocie Food tracków nieco przypominającym nasz Nocny Market. Co ciekawego udało mi się dostrzec, czego jeszcze nie ma na naszym naprawdę świetnie prosperującym gastronomicznym rynku? Jeśli jesteście ciekawi oraz interesuje Was gdzie jeszcze można znaleźć miejscówki dla Foodie dobrze trafiliście.

Zacznijmy od tego, że nasze food traki, Nocy Market, Hala Gwardii czy Koszyki to naprawdę światowy poziom bez cienia wstydu i skromności. Uwielbiam to jak Warszawscy foodie szybko podchwytują trendy ze świata i wdrażają je na warszawski rynek.Trzeba przygotować się na tłok

Czy udało mi się więc dorwać coś nowego? 

Tak było kilka totalnie nowych rzecz. Po pierwsze zaskoczyły mnie filipińskie desery z kawą układane w barwne rozłożyste konstrukcje niczym motyl. Idealny pretendent do instagramowego jedzenia. Pierwszy raz zetnęłam się z Sudańską kuchnią oraz widziałam coś czego na Warszawskiej scenie nie ma- pizzowe cupcakie. Ciekawe były również jajeczne VegeBurgery, z grubą warstwą jajka i warzyw oraz Kuchnia Wenezuelska i Boliwijska, której również w Warszawie nie ma – jeszcze 🙂

filipinskie desery kawowe
ja wybrałam kanadyjską kuchnie burger z kaczki ( 16 dolarów!)


ciekawa warcjacja na temat norweskiej kuchni, łosoś i śledz na wiele sposobów.

Himalajska kuchnia, o której do tej pory nie wiele wiedziałam. Japońskie góry matcha. Dostępne zarówno tu w Food tracku jak i oryginalnie na Chinatown w fanncy food markecie. Uwielbiam matche w każdej postaci tymi górami z śmietaną i prażonym ryżem byłam totalnie zachwycona! Relacje jak się je robi i jak je zjeść znajdziecie tu na moim insta storys.

matcha mountain

Czym jest Smorgasburg? 

Sorgasburg to co weekendowy zjazd Food tracków, które w każdy weekend znajdziemy w określonych poniżej lokalizacjach. Miejsce już zyskało status kultowego. Można tutaj spróbować najróżniejszych potraw że stoisk rozstawionych na sporej powierzchni parku. Zasada trochę jak na naszym Nocnym Markecie, ma być jakościowo, barwnie i różnorodne, nie ma więc dwóch budek z tym samym. Można jeśli żołądek i portfel pozwoli skosztować całego świata na talerzu. A do tego cieszyć się przepięknym widokiem na Manhattan, jeśli zdecydujecie się na sobotni market na Wiliamsburg.( bowiem lokalizacji jest kilka, o tym poniżej)

genialny widok na Manhattan
burgery z jajkiem, kolosalną ilością wariacji jajecznych
Smorgatsburg- trzeba przygotowac się na tłum
wspaniała jest ta dbałośc o detale!
semivege kombinacje z avokado i łososia
idealne miejsce na sobotni chillout

Gdzie znajdziemy food tracku w NYC? Lokalizacje Smorgasburg

W  piątki znajdziemy go na Downtown (11:30 – 19:00). Oculus Plaza Westfield World Trade Center. Manhattan. 

W sobotę znajdziemy go na Wiliamsburg w parku Bushwick  Inlet Park z przepięknym widokiem na Manhattan. (adres ze strony East River State Park 90 Kent Ave

W niedzielę natomiast złapiemy go na głębszym Broklinie pod Brooklinski Muzeum pod adresem Prospect Park – Breeze Hill (11:00 – 18:00). (East Drive at Lincoln Road) 

to widok na Manhattan z Wiliamsburga

Gdzie zjeść w Nowym Jorku? Gdzie jeszcze można rozwinąć swą foodie naturę w Nowym Jorku?

# Smorgasburg

Jak powyżej w 3 różnych lokacjach, nie pomińcie tej atrakcji w końcu food trackami Nowy Jork stoi!

#Food Hall Wiliambsburg

Smorgasburg działa tylko w określonych ściśle datach, natomiast food hall jest otwarty o wiele częściej, jeśli więc traficie w te rejony, warto zajrzeć tutaj fajna industrialna przestrzeń z wieloma ciekawymi wystawcami.

#Chinatown food hall dokładnie Canal Street Market

To tu dorwałam kolejną wariację nowojorskiej pizzy oraz zupełnie nowe smaki w postaci matcha mountans i innych japońskich słodkości. Miejsce połączone z marketem z designerskimi ubraniami i dodatkami oraz (uwaga!) koreańskimi kosmetykami!

#Chealsy Market

Ulokowany w połowie parku High Line, to bez wątpienia miejsce na ciekawy lunch w modnym otoczenia. Stara dokowa przestrzeń została zaadaptowana pod market ze sklepikami i barwnymi lokalami. 

This post has already been read 4575 times!

You Might Also Like