KULTURA LIFESTYLE SKANDYNAWIA / KRAJE NORDYCKIE

Najlepsze Seriale Skandynawskie na jesień. Sześć niezwykłych tytułów! Netflix, VOD, HBO.GO

13 października 2020
najlepsze skandynaskie seriale

Sześć genialnych skandynawskich seriali, które otulą nas w jesienne wieczory. Zanim podzielę się z Wami pełną listą skandynawskich seriali. Musiałam wyszczególnić kilka tych, które nie są produkcjami w nurcie noir, nie są mroczne i straszne, a wręcz przeciwnie. Zbliżają nas do domowego ciepła, ludzkich problemów i otulają niesamowitym klimatem skandynawskim, którego nie da się podrobić. Sama chętnie do nich wracam by jeszcze na chwilkę poczuć klimat, którym zarażają widza. Tym bardziej teraz, gdy za oknem plucha, zamiast mrocznych produkcji skandynawskich proponuje te pełne inspiracji, ciepla i naturalności.

Komediowe opowiastki z prawdziwego życia, parodie i komediodramaty. To naprawdę doskonałe produkcję ❤️
Mamy tu barwne postacie, prawdziwe problemy i w tle skandynawskie domy, od których nie można oderwać oczu. Gotowi?

Facet na święta 

To krótka produkcja, idealna na listopadowy wieczór gdy odliczamy już do świąt. Nie można się od niej oderwać. Główną bohaterką jest 30 letnia dziewczyna, która wraca do rodziny na święta, a tam czeka na nią uniwersalne rodzinne pytanie o faceta… Nie jest to jednak produkcja oparta tylko o romantyczny wątek, mamy tu szerszy obrazek. I masę rodzinnych historii . A klimat swiąt dodaje uroku! Do polkniecia w całości!

Netflix, 1 Sezon


Rodzina na plus (Szwecja)

Patworkowa rodzina to dzisiaj codzienność. Jak żyć, jak poradzic sobie z dziecmi naszych partnerów, nowymi partnerami byłych mężów i innymi zawiłymi relacjami? Myślę, że nigdy nie jest to łatwe, w tym serialu możecie podejrzeć jak to wyglada w Szwecji. Jak z tym problemem radzą sobie główni bohaterowie oraz ich dzieci. Nie omija się tu ważnych problemów, jak terapia par, aborcja, kryzys w związku i rozliczne choroby. Mimo wszystko całość jest ciepłą, miłą sagą o rodzinie XXI wieku. Dobrze się wraca do tego serialu. 
Wspaniale wspominam czas spedzony na jego pochlanianiu, idealny do segregowania zdjęć, tworzenia albumy czy gotowania. Taki domowy czaso-umilacz. 

Netflix, 5 Sezonów


Welcom in Sweden (Szwecja)

Jaki to jest uroczy serial♥️ mieszana para, Amerykanin z Szwedką i zupełnie nowa rzeczywistość. Jak odnaleźć się w Szwedzkim świecie ? Czego główny bohater musi się nauczyć, czego nigdy się nie spodziewał? Czy różnice kulturowe nie zabijają milosci w związku?

VOD, 2 SezonyRita (Dania)


To jest najlepszy serial obyczajowo komediowy jaki widzialam w ostatnich latach. Zaufajcie mi pokochacie Ritę! Kobieta po czterdziestce, samotna matka wychowująca trójkę prawie dorosłych dzieci. Silna, niezależna, kobieta, która jest bezkompromisowa w swoich decyzjach i walce o dobro swoich uczniów.Po tym serialu zapragnęłam znow uczyć!

Netflix, 5 Sezonów


Gosta (Szwecja)

Brak mi słów by opisać jak inny od wszystkich dotychczas zobaczonych jest ten serial! Tytułowy Gosta jest terapeutą dziecięcym, niezwykle empatycznym i dobrotliwym. Tak dobrym, aż naiwnym. A świat wokół niego wydaje się zupełnie szalony. Każdy ma jakis psychoczny problem, a Gosta to chodzące dobro. Ten serial sprawia, że jednocześnie ciepło nam na sercu i w tej samej chwili, chcemy potrząsnąć każdą postacią dookoła i zapytać co z Wami nie tak?  (a może to ze mna coś nie tak? I brak mi cierpliwości? ).  
To prawdziwa perelka idealna na aktualną aurę za oknem. Możecie go zobaczyć na HBO Go

HBO GO, 1 SezonLilyhammer (Norwegia)


To kolejna wyjątkową pozycja! Tym razem parodia Norweska o Norwegii o Norwegach. Amerykański mafioso/gangster (??) gdy proponują mu azyl, za poufne informacje postanawia zamiast na Karaiby ukryć się w Lillyhammer – z sentymentu do igrzysk olimpijskich 1994 roku. To niesamowite jak szybko układa sobie życie w tej małej społeczności i ile ona skrywa sekretów. Każdy odcinek to mrugniecie oka do skandynawskich freakow i lekka szydera z stereotypow o Norwegach.

Netflix, 3 Sezony


Jesli znacie więcej takich milutkich seriali, podzielcie się koniecznie, wszystkim nam się przyda trochę ciepła z Północy i hygge atmosfery ❤️

Usciski

Jess

This post has already been read 11390 times!

You Might Also Like