PODRÓŻE

Mysterious Room pokój zagadek inny niż wszystkie.

20 września 2023
najpiekniejszy escape room w warszawie

W codziennym pędzie potrzebujemy relaksu. Często jednak nie wiemy co zrobić by w pełni zregenerować mozg i własne siły. Jeśli kino i książka nie pomagają, może czas sięgnąć po wyższy lewej zaangażowania i nie tylko przyglądać  się akcji powieść w roli czytelnika czy filmu jako widz, ale wejść w akcje? Na zaproszenie Escape Roomu Mysterious Room, weszliśmy w świat Maxa Wincklera i na godzinę  przenieśliśmy się w czasie do XIX wiecznej Łodzi z jego snów- o tym doświadczeniu oraz o tym, czemu warto inwestować w przeżycia chciałam Wam dziś opowiedzieć. Gotowi na przygodę?

Dlaczego warto inwestować w doświadczenia?

Jakiś czas temu przeczytałam książkę Rzeczozmeczenie, w której po krótce zdradzając, autor, swoją drogą badacz futurolog, prognostyk trendów, przewiduje jak rozwinie się  konsumpcja w zachodnim świecie zmęczonym przedmiotami, tonącym w rzeczach. Odpowiedź jest prosta coraz częściej sięgamy po przeżycia. Coraz chętniej będziemy inwestować w doświadczenia. Książka nie jest najnowsza i świat już poszedł do przodu i wiele, z przemysleń autora już się zrealizowało. Oczywiście, każdy jest na innym etapie, ciągle spotykam się z tym, że często wybieramy zakup rzeczy ponad doświadczenia. Wyliczamy koszt przeżycia na podstawie ceny i w tym budżecie wolimy kupić sobie parę spodni i kilka bluzek, które odłożymy na półkę, a fala adrenaliny zaleje nas tylko w momencie klikania zaplać w koszyku. Jednak jako osoba, która od lat żyje według hasła: ‚ collect memories not things’, z którym się utożsamiam od ponad dekady – zachęcam Was by jak najwięcej korzystać z doświadczeń niematerialnych. Pisze o tym tu bo ściśle wiąże się to z odwiedzinami Pokoju Zagadek. Wyrwanie się z rutyny, wejście na godzinę czy półtora w inny świat – sprawia, że dajemy sobie nowy bodziec i reset dla mózgu, odcinając się od swoje codzienności.

Im jestem starsza te kolekcjoniwanie momentów znaczy coś innego. Kiedyś były to weekendy w podróży i na koncertach. Dziś są to doświadczenia, do których chce mieć czas się przygotować. Dlatego jeżdżę zadziej ale z większym zaangażowaniem czytam o odwiedzanych miejscach. A gdy jestem w swoim mieście, większą staranność przykładam do przeżyć na na codzień. Celebruje wychodzenie do kina, celebruje leżenie na hamaku w parku z książką i korzystanie z tego co daje życie w mieście.
Właśnie takim doświadczeniem jest Escape Room, przeżyciem, które odcina nas od rzeczywistości, pozwala się zbliżyć i współpracować wspólnie, a do tego niczym najlepszy kryminal zapada w pamięć i sprawia, że na długo po wyjściu jeszcze myślimy i tym co się wydarzyło.

Jaka przygodę można przeżyć w Pokojach Zagadek?

Mysterious Room ma 3 pokoje tematyczne dla dorosłych i jeden dla dzieci. Mamy tu pokój : Kim jest Max Wincler? przenoszący nas do XIX wiecznej Łodzi, by uwolnić się ze snu tytułowego bohatera. Sztukmistrz dzielnicy Muveszet – pozwalający poczuć wszystkimi zmysłami półświatek artystyczny Budapesztu okresu międzywojennego, przenosimy się do dzielnicy Muveszet, gdzie odbywa się Konkurs Magii i Iluzji, tegoroczne wydarzenie przerywa jednak skandal – a nasza rola jest odkryć kto za nim stoi. Dla miłśników podróżniczych smaczków, czeka pokój Tajemnice świata Majów, akcja rozgrywa się w akademickim pokoju profesora archeologii, który opuścił go w pośpiechu pozostawiając nierozwiązane sprawy, naszym zadaniem jest pomóc mu w rozwiązaniu zagadki kradzieży złotego posążka z dalekiej świątyni. Pokój dla dzieci to Atlantis, podwodna ekspedycja dla najmłodszych, szansa by zostać członkiem ekspedycji podwodnej i odnaleźć skarb zaginionej Atalantydy.

Podroże literackim tropem – słuchowisko: „Kim był Max Winckler?”


Od lat robię wszystko by wprowadzić się w stan przeżywania literatury i filmów całą sobą  odwiedzam filmowe lokacje  książkowe adresy, (nawet pisze o tym przewodniki!)dlatego gdy pojawiła się szansa by „wejść” w słuchowisko ‚ kim jest  Max Winckler? Byłam w niebo wzięta, w końcu nie codziennie zdąża się szansa by odegrać część historii literackiego bohatera! Kto nie zna słuchowiska odsyłam do materiału o nim, ale przede wszystkim do pokoju Kim był Max Winckler, nawet jeśli nie znacie historii ta zagadka Was totalnie wciągnie. I uspokajam, nie jest to odegranie fabuły, a jedynie zainspirowane aurą słuchowiska, luźno powiązane sploty nawiązujące do opowieści.

Najpiękniejsza Scenografia w Escape Roomie, gdzie znaleźć?


Dlaczego napisałam w tytule, ze jest to Pokój Zagadek inny niż wszystkie? Ze względu na poziom skomplikowania i różnorodności zadań jakie przed nami czekają ( o tym więcej za chwile), ale też co dla mnie jako estetki niezwykle ważne – scenografii! Teraz powiem wam jedno, byłam w wielu escape roomach, ale dekoracji z taką dbałością wykonanej nie widziałam w żadnym. Szłam z nastawieniem, że nic nie sprawdzam przed wizytą chce dać się zaskoczyć. No i się zaskoczyłam. Podłoga imitujący kocie łby, ściany doskonale udające boniowanie XIX wiecznych kamienic, każdy szczegół stworzony niczym najlepsza scenografia teatralna. Później gdy odwiedziłam stronę  Mysterious Room dowiedziałam się, że nie tylko moje oko historyka sztuki doznało olśnienia, a eksperci od escape roomów z grupy ESCAPEROOMERs (pasjonatów podróżujących po świecie oceniających pokoje zagadek w ponad 30 krajach ) odznaczyli je nagrodą Najlepsza scenografia roku w ramach – Bullseye Award 2022 . Więc jeśli podroż wglab literackiego świata Was nie przekonuje to ta sceneria powinna! Inne pokoje też są dopracowane na ostatni guzik, zobaczcie tylko jak wygląda pokój profesora archeologi, z Tajemnicy świata Majów! Mieszkałabym! Zresztą również nagrodzony w ramach wspomnianego wyżej konkursu za scenografię w roku 2021.

Szukam zagadek z dużym poziomem trudności


A teraz clu całej zabawy, czyli zagadki. Czytam nałogowo kryminały, oglądam ich ekranizacje i mroczne seriale, połknęłam całą Agathę Christie i większość skandynawskich kryminałów. Mam doświadczenie w typowaniu zbrodni i odszyfrowywaniu twistów na dwa kroki do przodu, ale te zagadki mnie pokonały. To naprawdę było trudne! I dobrze! Gdy jest za łatwo, tracę ochotę i nie odczuwam satysfakcji, więc doprowadzenie sprawy do końca, w pewnym momencie stało się sprawą  życia bądź  śmierci- a przynajmniej tak nam się wydawało, bo tak mocno weszliśmy w rolę by uwolnić się z ze snu Maxa Winklera.

Kim jest Max Winckler?

Czy Escape Room jest bezpieczny?


Każdy z nas słyszał o wypadku w escape roomie sprzed kilku lat . Straszna tragedia, sama na jakiś czas odpuścilam sobie tego typu atrakcje, mając w sobie wiele obaw. W Mysterious Room drzwi nie zamykają się automatycznie, wręcz przeciwnie, są otwarte przez cały czas, w każdej chwili możesz nacisnąć klamkę i wyjść ( sprawdziłam kilka krotnie czy nadal są otwarte). Dla osób z klaustrofobią napewno będzie to istotna wiadomość. Wielki plus za to, że pomyślano o tym, a wszystko odbywa sie z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa.

Last but not Least

Niezwykle ważne, przy zabawie w odgadywanie zagadek, jest wprowadzenie w historię oraz wsparcie gdy utkwimy w martwym punkcie. Obsługa jest przemiła i pomagała nam wyjść z impasu, gdy zabłądziliśmy w swoich poszukiwaniach rozwiązania. Poczucie stałej opieki i możliwość uzyskania mądrych naprowadzających podpowiedzi byla bardzo cenna i nie gasiła entuzjazmu, a wręcz go podsycała. Za to wielki plus.

Świetny pomysł na integracje zespołu w pracy.

Im więcej osób tym większa frajda w rozwiązywaniu zagadek, do Mysterious Room można przyjść w maksymalnie 5 osób do jednego pokoju. Ponieważ usytuowany jest blisko warszawskiego Mordoru ( na ul Wynalazek 4) można skoczyć tu po pracy prosto z biura, lub wybrać się na integrację. Nic lepiej nie zintegruje zespołu niż wspólne rozwiązywanie problemu ( innego niz niezrealizowany KPI:) sprzedażowy na ten kwartał) i konieczność odnajdywania rozwiązania, gdy nic nie przychodzi do głowy. 

Powiem Wam jedno, jeśli potrzebujecie resetu i szukacie pomysłu na nadchodzące długie jesienne wieczory, zróbcie coś dla siebie i skoczcie rozwiązać zagadkę. My napewno jeszcze wrócimy by poszperać w pokoju profesora archeologii!

dziękuję za zaproszenie Mysterious Room

Ściskam

Jess

This post has already been read 1197 times!

You Might Also Like