PODRÓŻE TEMATYCZNE PRZEWODNIKI SUBIEKTYWNE

Los Angeles -13 rzeczy do zrobienia w mieście Aniołów

17 kwietnia 2019
pomysł na 24 h w los angeles

W naszej amerykańskiej podróży spodziewałam się wielu zachwytów, cała podróż dostarczyła nam ich więcej niż mogłam sobie to wyobrazić. Przez większą część podróży wykrzykiwałam „Boże tu jest jak w filmie!”. W Los Angeles, to zdanie nie schodziło mi z ust! ….

Niestety muszę z Wami być szczera Los Angeles, od którego przez Hollywoodzką kinematografie spodziewałam się bardzo wiele, jest najniżej listy wszystkich atrakcji, które nas w naszym Road Tripie spotkały. Po co więc to zestawienie? No właśnie po to, żeby uratować Waszą opinie na temat miasta i pokierować tam gdzie jest naprawdę cool. W końcu to miasto kinematografii – nie możecie wyjechać stąd bez odwiedzin planu filmowego w Universal Studio co z kolei jest jednym z najwspanialszych wspomnień i przeżyć w ogóle, a więc nieco broni to przedziwne ogromne miasto. Nie przedłużając przed Wami lista rzeczy, które trzeba zrobić w Los Angeles:

1. Przejedz się po Beverly Hills i znajdź dom Brandona i Brandy z kultowego serialu Beverly Hills 902011 ( Adres domu Brandona i Dony w Berevly Hils to: 1675 East Altadena Drive (kod pocztowy 91001))
2. Idź pobiegać po Santa Monika, wdrap się do budki ratowników i poczuj przez chwilę jak gwiazda z Słonecznego Patrolu!
3. Idź do Bubba Gump Shrimp Co. na promenadzie w Santa Monika  i za-pozuj na Foresta Gumpa, to tu filmowy bohater zakończył swój bieg.
4. Odwiedź Venice Beach i spaceruj bez celu miedzy bajecznymi willami, niech nogi cię niosą jak najdalej! To jedno z najpiękniejszych miejsc jakie możesz zobaczyć w LA.
5. Wjedź na szczyt i zobacz Los Angeles z góry, dopiero ze szczytu dostrzeżesz jak bajecznie położone jest to miasto
6. Idź na Walk of Fame i znajdź gwiazdę swojej ulubionej aktorki! Uwaga to może być naprawdę karkołomne zadanie! 
7. Zobacz napis Hollywood. Gdzie możemy zrobić najlepsze zdjęcia z napisem Hollywood? Skrzyżowanie ulic Hollywood Boulevard oraz North Highland Avenue w centrum Hollywood to stąd najłatwiej dostrzec słynny napis Hollywood! Z ulicy N.Beachwood Drive również zobaczyć napis Hollywood.
widok na napis Hollywood z N.Beachwood Drive
8. Wejdź w świat kinematografii. Wszystko co najlepsze w Los Angeles ma związek kinem i jego początkiem, Przed podróżą warto przeczytać kilka biografii słynnych gwiazd by poczuć klimat tego miejsca, polecam Pamiętniki Poli Negri czy tez powieść Fiztgeralda Scotta „Czuła jest noc”, niezastąpiony jest też film Woodgo Allena „Śmietanka Towarzyska” – pokazujący świat kinematografii od środka.
9. Będąc tu nie można nie skorzystać z wycieczki po filmowym studio, w końcu Los Angeles to właśnie esencja Kina! Do wyboru jest wiele wytworni Paramount, Warner Bros czy Universal Studio, Nie sposób skorzystać z wszystkich na raz. My wybraliśmy tą ostatnia i był to strzał w dziesiątkę. Universal Studio to również Lunapark z postaciami z kreskówek i filmów kręconych w tej wytworni. Radości nie ma końca od wczesnych godzin porannych aż po północ! Niestety kolejki są tak ogromne, że warto zaopatrzyć się w kartę First Line gwarantującą pierwszeństwo wejścia w kolejkach.
10. Poczuj się jak w La La Land – Wjedź na wzgórze gdzie kryje się obserwatorium, zobacz zachód słońca i przy świetle gwiazd zatańcz niczym bohaterowie La la land – to punkt, który chętnie bym dorzuciła do naszej podroży!
11. Odwiedź JapansTown i zjedz japońskie pyszności, zanurz się w sklepie z japońskimi słodyczami i spróbuj czegoś zupełnie nowego.
12. Street Art ! Los Angeles to miejsce w którym przez lata rozwijał się street art! Nie pomiń go!  To tu oraz na ulicach Berlina realizował  jeden ze swoich najgłośniejszych projektów m.in.  JR!  Mówiący o starości i przemijaniu! Coś pięknego, zadzieraj głowę do góry!
13. Odetchnij w ogromnym Disneylandzie. Jeśli szukasz odskoczni jedz do Disnayland’u, to pierwszy Lunapark  Disneya świecie. Długo po nim otwarto Paryski i ogromny kompleks na Florydzie. Czy warto? OCZYWIŚCIE!
Mam nadzieję, że moja lista Wam się przydała. Los Angeles było najsłabszym punktem w naszej trasie jako miasto, ale jednym z lepszych doświadczeń biorąc pod uwagę Universal Studio i doświadczenia związane z kinematografią. Dlatego myślę, że jeszcze kiedyś tu wrócimy chociażby po to by sprawdzić co oferuje Warner Bros Studio :)Co dodalibyście do listy?
pozdrawiam ciepło
Jess

This post has already been read 2612 times!

You Might Also Like