KULTURA LIFESTYLE

Last Month 5/2017

2 czerwca 2017
Zapraszam Was na migawki z minionego miesiąca! Tym razem dużo o filmach i Warszawie. Trochę sukienek, czerwonych paznokci, rzeczy vintage i balkonowego chillout. Czyli esencja maja.
Podróze.
Zaczęliśmy ten miesiąc od podroży po Bałkanach, z której migawkę wrzucałam w poście (link). Zaczynając w Berlinie i kolejno odwiedzając Skopje, Ohrid, Kosowo, Tirane i Sarande oraz robiąc objazd północnego Korfu.
Warszawa 
Stolica latem jest najlepszym miejscem do życia. Liczba Letnich Atrakcji jest tak wielka, ze ciężko je zliczyć. Do tego tematu jeszcze wrócę. Wyglądajcie juz niedługo mojego Hipsterskiego Przewodnika po Warszawie.   Nie zabrakło nam czasu na piknik, posiadówki nad Wisłą, Spacer na Saskiej Kępie, Targ Śniadaniowy oraz Najmilszy czas na Targu Staroci z Moim Przyjacielem
 
TryAlternative
W tym miesiąc mieliśmy okazje zrobić dwie Orientalne Imprezy – w Warszawie oraz Łodzi. Śledźcie nas na facebooku, zeby nie umknęły Wam nasze imprezy i kolejne eventy. Również te darmowe!

Łodż 
Słodkie starówkie nie sa tym czego szukam, lubie miasta z charakterem, dlatego w Polsce najczesciej kraze po osi Trójmiasto (gdynia) – Warszawa-łodź-Katpowice. Przemieszajac siie miedzy miastami z pazurem. Postindustralne przestrzenie, nowoczensość zmieszana z historią, troche alternatywy to przepis na idealne miejsce. O Łodzi już niebawem, dlaczego warto?  Post juz we wtorek.
Rodzinne strony. 
Po długim weekendzie zajrzeliśmy na Śląsk, miałam czas pobyć ciocią, wizyty w domu to trochę zatrzymanie w czasie. nagle wszystko staje w miejscu, siedzę na podłodze i układam przez 3 godziny klocki, albo zapadam się w moim ulubionym fotelu w rodzinnym domu i z Dziadkami przy herbacie oglądam telewizje i prowadzę długie rozmowy. Dobrze na chwile znów byc w domu. Niestety w konkurencji na najlepszą ciocie / wujka nie mam najmniejszych szans z Fahadem!  Przy okazji, udało nam się, odwiedzic Energylandie, ale mimo, ze jestesmy wielkimi miłosnikami lunamarków niestety nie przypadła nam do gustu.
Moje urodziny
Maj to miesiąc moich urodzin. W tym roku, moj chłopak pobił wszystkie urodziny na łeb i na szyje organizujac mi impreze niespodziankę! Totalnie mnie zaksoczył zapraszając moich znajomych, których nawet sam nigdy nie spotkał! Przyszło ponad 50 osób! Byłam w szoku! Jestescie wspanili ! raz jeszcze bardzo dziękuje!
Wieś pod Warszawą
Tęskniłam za zielenią. dzięki zaproszeniu naszych znajomych, na chwile mogliśmy się wyrwać z Warszawskiego zgiełielku i pomieszkać w drewnianym uroczym domku, posiedzieć przy grilu, zjeść wspólny posiłek i pochillowac nad rzeka tak o ciesząc się pogoda i swoim towarzystwem.

Kulturalne  (Filmy)
Zwykła dziewczyna. lubię filmy wojenne, ale temu czegoś wyraźnie brak. Ciężko mi sobie wyobrazić taką sielankę i komfort pracy w środku wojny. Nawet gdy akcja dzieje się w Anglii. Swoją drogą film porusza tematykę kręcenia filmów propagandowych, za co daje plusa, za wyjątkiem historycznych materiałów o działaniu Goebbelsa, nigdy nie zagłębiałam się w temat, dlatego, tez pod tym względem warto rzucić okiem.
Zwariować ze Szczęscia  No dobra, każdy ( podkreślam KAZDY) film, który promuje się zdjeciami z San Francisko i nie jest Horrorem, Thrillerem bądź katastroficzną masakrą – jest na mojej liście do zobaczenia.  Gdy tylko zobaczyłam plakat promujący ten film, od razu chciałam go zobaczyć. Film jest w porządku, ale na pewno do niego nie wrócę. To opowieść o dwóch świrach, których losy przepadkiem spotkały się z sobą i postanowili po prostu uciec. Obydwoje z zaburzeniami, obydwoje na krawędzi. To film o poszukiwaniu sensu i zagubieniu. Moze gdyby był trochę krótszy?
American Honey. Kolejny film drogi. Wychodzę z założenia, że wszystko co pojawia się w Muranowie musi byc dobre, tym sposobem na swoje urodziny, zafundowałam sobie samotny wieczorny seans. Film jest naprawdę długii, a kacja, powolna. Amerykańskie krajobrazy na które liczyłam pojawiają się rzadko, nie jest to więc typowy film drogi, w którym nasycimy się widokami z za szyb samochodu. To psychologiczny film o ciężkim dorastaniu i ucieczce.
Piraci z Karaibów . o ile powyżej starłam się zachowac obiektywizm, tak tu, nie ma szans, krzyczy przeze mnie nastolatka, która nadal wzdycha do Johnego Deepa. Nie wiem kto bardziej odliczał do premiery, ja czy Fahad? Czekałam na ostatnia częśc ładnych pare lat i uwazam, że jest dobra. Jak na piratów cholernie dobra!  A wspaniała muzyka jak zawsze drzwieczy w uszach. Johny ani na moment nie traci formy, równie smieszny, piany i  … zobaczcie sami!
Festiwal : Docks agains Gravity
Festiawal filmowy, który zawładnął moim sercem, to troche tak jakbym codziennie mogła zobaczyć kilka genialnych reportaży. W przyszłym roku obiecuje sobie, przygotować się do festiwalu lepiej! Lista filmów, które chciałam zobaczyć była bardzo długa, niestety udało mi sie zobaczyć tylko dwa. Ciągle poluje na Untitled, Miłość na Syberii, Austerlitz, Chińskie Van Goghi, Beuys. Sztuka to Rewolucja,, Dom Łodź, Klucz do Salvadora Dalego, Przeżyć Metoda Huellbequa, Recykling po Chinsku, 
Maszyny  i spotkanie z  rezyserem, Rahulem Jain, ale o tym szerzej juz w przyszłym tygodniu w poście o tym jak być mądrym konsumentem? Powiem tylko, że czasem spotkania z autorem powinny byc radykalnie zabronione, szczególnie wtedy gdy rezyser, autor, pisarz, jakikolwiek twórca, jest zwykłym prostakiem, który gdzieś ma swoich odbiorców i nawet nie stara się tego ukryć. Wrrrr! Sam film jeśli będziecie mieli okazje naprawdę warto go zobaczyć. Tak jak wspomniałam napisze więcej w przyszłym tygodniu, pisząc o Slow Fashion.
21 x New Jork i spotkanie z Piotrem Stasikiem.
Nie wiem, co podabało mi się bardziej, film, w którym możemy obserwować współczesnego człowieka z wielkiego miasta, który mimo tłumów odczuwa samotność, czy spotkanie z reżyserem, który opowiadał, jak szukał ludzi, jak wpadł na pomysł, co go motywowało i jak mimo, ze planował zamieszkać w Nowym Jorku, po nakręceniu filmu, szybko z niego wyjechał. Po tym seansie, nabrałam ochoty na zobaczenie, wszystkich pozostałych produkcji naszego artysty m. in 15 x Moskwa czy Dziennik z Podrózy. Artysta, czuje drugiego człowieka, dobór wywiadów idealnie oddaje temat samotności w wielkiej metropoli, których chciał pokazać. Bez silenia sie na zbeny patos.
Koncert Hannsa Zimmera
Marzyłam od lat, żeby zobaczyć Hannsa Zimmera na żywo,  muzyka z Króla Lwa leci u nas w kółko, podobnie jest z Soundtrackiem do Gladiatora,  gdy zapowiedział w tym roku swój tour po Polsce nie mogłam odpuścić. Jelsi będziecie mieli okazje idzcie. Naprawdę warto. Ps nie kupujcie ultradrogich biletów przy scenie, duzo lepiej widac to co dzieje sie na scenie z wyzszych siedzen na arenie.
Co czytałam.

Co napisałam/ co na blogu:
5 miejsc Semiwegetariańskich w Warszawie w których warto zjeść
Ogarnij życie: Planuj w Niedziele
Pocztówki z Bałkan
28 faktów o mnie na 28 urodziny
Ogarnij życie: Dlaczego warto planować weekendy?
o feministycznych bajkach.
Atrakcje Alternatywne Warszawy. Nocny Market
Wybuch Wiosny w Berlinie.
Atrakcje Alternatywne. Burano alternatywa dla Wenecji
Obsesja zieleni, Jeziora pitwickie
  O boze jaki to był dobry miesiąc!
Całuje Was mocno!

This post has already been read 2999 times!

You Might Also Like