GDZIE ZJEŚĆ? JEDZENIE WARSZAWA

Kuchnia Konfliktu – miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w Warszawie.#wspieramgastro

2 listopada 2020
najlepsza weganska wegetarianska kuchnia w warszawie

Warszawa to najlepsze miejsce w Polsce na Foodie podróże, można wędrować przez kolejne dzielnice Warszawy i podczas jednego dnia skosztować na talerzu całego świata. Wśród tego morza smaków i różnorodności jest jedno miejsce, które ma w sobie jeszcze dwa atatuty, których nie ma żadne z innych wspaniałych kulinarnych miejsc Warszawy. Jakie? Przeczytacie we wpisie. Jedno jest pewne – to miejsce trzeba odwiedzić nie jeden raz.

Kuchnia konfliktu co to takiego?

Idea Kuchni Konfliktu jest naprawdę wzruszająca. Zalozycielka fundacji Jarmiła Rybicka postanowila, wesprzeć uchodzcow i to oni za sprawą Kuchni Konfliktu zyskują zatrudnienie, wsparcie, prace i pomoc na start.

Skąd nazwa Kuchnia Konfliktu?

Osoby, które tu trafiają, często pochodzą z krajów ogarniętych konfliktem, nie jednokrotnie przeciwnych sobie. Tu w kuchni konflikty nie mają miejsca, a zwaśnione kraje spotykają się w duecie na talerzach obok siebie.

Dlaczego jeszcze warto zjeść w Kuchni Konfliktu?

Jeśli jakimś sposobem nie przekonuje Was wizja wsparcia potrzebujacych i swietnie poprowadzony koncepct fundacji. Niech przekona Was fakt, że to wyjątkowa okazja by zjeść autentyczną kuchnie. To nie popisowe restauracyjne dania, jakich zazwyczaj nie jedzą lokalsi, ale możliwość sprobowania prawdziwej lokalnej, domowej kuchni z Iraku, Tadżykistan czy Balkan.

Jak Kuchnia Konfliktu pracuje w czasie covidu?

Udalo się po kilku miesiecznej przerwie otworzyć Kuchnie Konfliktu na nowo. Teraz mozecie wpasc do nich i wziąć jedzenie na wynos. Ponieważ codziennie jest dostepny jeden zestaw lunchowy, macie go błyskawiczne. Mozna więc jesli mieszkacie w okolicy przyjsc po niego na wynos i zjesc w domu (nawet na balkonie).

Gdzie kupić przetwory i naturalne produkty w Warszawie.

Nowa formuła Kuchni Konfliktu zakłada sprzedaz domowej roboty zup, przetworow, półproduktów weganskich i orientalnych. Jesli więc gotujecie w domu lub chcecie zaopatrzeć się naraz na kilka dni zrobcie to tu. Zamiast gotowego dnia z żabki tadżycka zupa w sloiku. Czy wybitny ser z nerkowcow❤️

Kuchnia konfliktu, adres i godziny otwarcia sprawdzie na FB Kuchni zkonfliktu. W tygodniu otwarci są od 7.30 do 19.30. W weekendy rowniez działają! Znajdziecie ich na Wilczej 60, Warszawa Srodmiescie Poludniowe.

Najlepsze weganskie desery w Warszawie

Na koniec coś czego nie można przeoczyć. Drożdżówki! Te z migdalami i malinami są przysiegam najlepszymi jakie zjadlam w zyciu. Polujcie na nie i wpadajcie tu na kawę na wynos. W sam raz by przespacerować się przepiekną częścią Śródmieścia Poludniowego.

Najszczesliwszy gość ♥️😍

This post has already been read 6470 times!

You Might Also Like