PODRÓŻE

Jesień w Surrey i szeregowa zabudowa

9 grudnia 2013

Jak by wbrew temu o czym pisałam ostatnio. Całej masie świątecznych przygotowań, muzyki, dekoracji, kalendarzy adwentowych – pogoda jest wiosenna. Przeżyłam właśnie najcieplejszy i ( uwaga!) najmniej deszczowy listopad w całym swoim życiu. Wszystkiego spodziewałam się po mitycznej, owianej wielowiekową legendą angielskiej pogodzie, ale nie tego, że będę chodzić w cienkim sweterku, albo samej marynarce i wdychać to rześkie, ale wcale nie mroźne powietrze. Zobaczcie sami. Obecnie liści jest już trochę mniej na drzewach, ale trawa, nadal jest tak zielona! Gdzieniegdzie ciągle można jeszcze zbierać jabłka z drzew (a mamy przecież prawie połowę grudnia). Zdjęcia są z końca listopada i początku grudnia, krajobraz jednak wygląda nadal tak samo! No może za wyjątkiem ozdób rozwieszonych w niektórych ogródkach.

Ciągle niezmiennie, fascynuje mnie angielska szeregowa zabudowa, ma ona w sobie coś niezwykle estetycznego i harmonijnego. Jak widać poniżej ma ona wiele form i wcale nie jest monotonna.

Na wzgórzu w Epson Down podane są na tablicy odległości od charakterystycznych punktów Londynu widzianych na widnokręgu.

Zdjęcia pochodzą z  miasteczek w okolicy Epsom: Epson Down, Ashtead, Letherhead, Ewell West, Balham czy Cobham.

This post has already been read 1419 times!

You Might Also Like