PODRÓŻE

Jak pojechać do Rosji bez wizy ? Wszystko na temat FAN ID podczas Mistrzostw Świata w Rosji i nie tylko

26 maja 2018
Wizy to przekleństwo! Tym bardziej takie, które kosztują miliony monet, a Ruska właśnie do tych cholerstw należy! O ile Amerykańska, równie droga ( tu historia moich starań o wizę amerykańską) bywa problematyczna, to gdy już ją dostaniemy na 10 lat mamy spokój. Z rosyjską zapomnij! Każda wizyta w Rosji wymaga wykupienia wizy, której kosztu plus obowiązkowe ubezpieczenie to sumka około 550 zł, no chyba, że podróżujemy na dłużej niż 2 tygodnie wówczas 700 zł. Odechciało się Wam wizyt w Rosji? Nie słusznie! Rosja to wspaniały kraj, fascynujący kraj, który nie przestaje zaskakiwać, wielki i nieoczywisty! I nie trzeba się zrażać wizą. Co jaki czas nadarza się okazja , by wjechać do Rosji bez wizy, wszystkie szczegóły w poście poniżej. Zapraszam!

Jak wyjechać do Rosji bez Wizy?

Co jakiś czas w Rosji organizowane są wydarzenia sportowe, które pozwalają – jeśli zakupi się bilet na mecz, wyścig, skoki narciarskie – wjechać do kraju bez wizy!
2014 gdy w Soczi organizowana była Olimpiada Zimowa, można było z biletem na wydarzenie sportowe wjechać do Rosji za darmo.
Na wyścigi Żużlowe we wrześniu 2015 roku można było dostać się do Białorusi bez wiz ( a to sytuacja zupełnie analogiczna i koszt też!)
W tym roku – na World Cup 2018, posiadając bilet na mecz otrzymujemy FAN ID, które rozwiązuje wszystkie nasze problemy!

 

Na czym polega FAN ID i gdzie je dostać?

Fan ID oraz bilety na mecze możemy zakupić na stronie : Tickets Fifa
Fan ID daje nam prawo wjazdu do Rosji, bez wyzy i to wielokrotnego razu! Taka wiza normalnie kosztuje krocie!
Bilet na mecz – w porównaniu z kosztem wizy to grosze 100 dolarów! Bez zabawy w pośredników, ubezpieczenie inne bajery, które normalnie są konieczne, nie mówiąc już o restrykcyjnych zasadach dotyczących wjazdu i wyjazdu w konkretnym terminie. FAN ID ma jeszcze jedną znaczącą przewagę – pozwala na przekraczanie granicy rosyjskiej 10 dni przed World Cup-em oraz 20 dni po ( wszystkie informacje o FAn ID tutaj).
Posiadając FAN ID mamy również możliwość darmowych przejazdów na terenie Rosji, na określonych trasach, jeśli oczywiście miejscem do celowym jest miecz, na który mamy bilet, bądź też wracamy z naszego meczu.

Wszystkie informacje o darmowych przejazdach znajdziecie tu:

Wszystkie  informacje na temat FAN ID oraz darmowych przejazdach znajdziecie tu , niestety miejsca strasznie szybko się rozceszły Nam nie udało się załapać na darmowe przejazdy mimo, że ogarnialiśmy temat dość szybko. Było jeszcze sporo terminów, ale skazywały by one nas na pobyt w Wołgogradzkie przez 10 dni! 🙂

 

Jeśli czytasz to za późno, głowa do góry. Takie okazję zdążają się często! Jak możesz wykorzystać tą wiedze w praktyce w przyszłości?

Przede wszystkim post ten powstał by pokazać Wam mechanizm działania. Jeśli tylko pojawia się jakieś wydarzenie masowe, najlepiej sportowe, w kraju, do którego na codzień wjazdu niczym cerber strzeże ciężka do zdobycia, bo po prostu droga wiza warto jak najszybciej dowiedzieć się
  • gdzie zdobyć bilety?
  • ile kosztuje wjazd na wydarzenie i na jak długo możemy pozostać na terenie kraju ( często jest to naprawę duży zapas czasu)
  • a także czy przysługują nam darmowe środki transportu ( na pewno przysługują, trzy powyższe przykłady to potwierdzają)
  • oraz gdzie możemy zabukować darmowy transport
  • warto pamiętać o tym, że takie eventy mają bardzo ograniczoną pule biletów
  • zasada im wcześniej tym taniej – tutaj również obowiązuje
  • często pula biletów sprzedawa jest w jeden dzień albo uruchamiana etapowo, warto zanotować sobie te daty i ustawić alarm w telefonie, gdy godzina ruszy od razu polować na bilety. Fahad walczył dzielnie o północy 15 marca, gdy uruchomiono system, serwery prawie padły.
  • noclegi nie są refundowane, wiec im szybciej je wykupimy tym większa szansa na sensowną cenę i dobrą lokalizację

Gdzie my jedziemy ?

My mamy bilet na Mecz ISLANDIA vs NIGERIA, 21 czerwca, który obywa się w Wołwogradzie, dawnym Salingradzie. To bedze moja trzecia podróż do  Roasji i kolejna wizyta w Moskiwe, a korzystając z możliwości wielokrotnego wjazdu do Roasji w planie jest równie wizyta w Kalingradzie. Ponieważ strasznie się cieszę z tego wyjazdu do Rosji, Spodziewajcie się więc postów na temat tego niezrównanego kraju.
Jak wygląda podróż koleją Transsyberyską – pasałam tu, teraz po raz kolejny wsiądę do Rosyjskiego pociągu! Z czego cieszę się jak dziecko!
Spodziewajcie się również wpisów?
– Jak zorganizować podróż Koleją Transsyberysjką do Rosji na Własną rekę?
– Najlepsza litartura faktu na temat wschodu
– Co przeczytac przed wyjazdem do Rosji?
– Co zobaczyć w Moskie
– Co zobaczyć w Petersburgu?
– oraz oczywiście relacji z Kalingradu
– oraz Mistrzostw Świata
– i tego co robic przez 48 godzin w Wolgogradzie 🙂
Pozdrawiam ciepło
Jess
ps. Zdjęcia z Rosji pochodzą z kolekcji moich przyjaciół Marty i Jarka, z bloga @Na Putu, z którymi podróżowałam Koleją Transsyberyjską. Moje niestety uległy zniszczeniu:( Chwała więc tym wspaniałym ludziom za udostepnienie fot!

This post has already been read 2846 times!

You Might Also Like