KULTURA LIFESTYLE REFLEKSJE

Dlaczego przebierane imprezy są lepsze od tych bez kostiumów?

12 stycznia 2017
Jestem fanka przebieranych imprez, ale wiem, ze nie każdy podziela mój entuzjazm, opowiem o mojej historii z kostiumowymi imprezami a na koniec udowodnię Wam dlaczego przebierane imprezy są lepsze od tych nie-kostiumowych? Gotowi!?
Moje kostiumowe szaleństwa. Dlaczego organizuje przebierane imprezy?
Uwielbiałam przebieranki od najwcześniejszego dzieciństwa.  Za każdym razem gdy wczytywałam się w coś historycznego, przebierałam się w stroje z epoki (wyszukiwałam na te okazje kreacje w lumpeksach) i przebierałam się za Wiktoriańską damę,  w mojej koszuli ze stójką,  bądź Elizabeth Bennett czytając Dumę i Uprzedzenie. Zakładałam moje specjalnie trzewiki i siedząc na polach, czytając Wichrowe wzgórza udawała Kate, z romantycznie powiewającymi włosami na wietrze.
Pamiętam jak jako 17- latka wystroiłam się w zwiewną suknie z tiulu, z długim ogonem z tyłu by pójść do kina na ekranizacje „Pokuty”, moja Mama zatrzymała mnie w pół drogi do wyjścia mówiąc,  idź się przebrać!  Jedziesz oglądać film nie grasz w nim!! 😉 to dziś  zabawne, ale wówczas nie muszę Wam chyba tłumaczyć jak bardzo byłam obrażona i jak dogłębnie czułam się niezrozumiana.
Odkąd pamiętam na każdą możliwa okazję organizowałam przebierane imprezy, a gdy moi znajomi wykręcali się,  że nie mają co w ubrać przynosiłam walizkę pełną stylizacji, oczywiście wyszukiwanych w lumpeksach z największym zapałem.
Do tego stopnia kochałam i kocham przebieranki,  że na studiach, gdy występowałam z referatami o historii ubioru starałam się ubrać w strój z epoki. Pamiętam do dziś moje wystąpienie na Ukrainie, gdzie zrolowany koc wsadzony w rajtki, ukryty pod halką i spódnicą, udawał zgrabną turniurę nazywaną przeze mnie,  (ku radości moich małych słuchaczy) Końskim Dupskiem; ) (Mój strój z wykładu, tutaj przypomnienie, tej historii)
Po tym przydługim wstępie nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego do dziś bawię się w organizację przebieranych imprez i nic nie cieszy mnie tak mocno jak kreatywne stroje uczestników naszych przyjęć.
Mój strój z wykładu, tutaj przypomnienie, tej historii
i kilka wspomnień, które możecie znać z mojego instagrama:
Dlaczego imprezy przebierane są lepsze od tych bez kostiumów?  
  1. Możesz przez moment być kimś zupełnie innym. To niesamowite uczucie, gdy po prostu możesz wcielić się w kompletnie inną postać,  przez moment udawać kogoś innego.
  2. Możesz zrzucić swoją maskę i kompletnie wyluzować, odgrywacie w końcu rolę kogoś innego!
  3. Możesz być kim chcesz! Każdy z nas ma ukochaną postać z dzieciństwa czy nastoletnich lat, z którą w tamtym czasie chciał zamienić się na życia. Nie ma rzeczy nie możliwych. To właśnie ten moment gdy możesz zostać „Super świnką”,  „Pokemonem”, „HellBoy-em”  czy „Wonder Woman”!
  4. Możesz poczuć się niezwykle sexy. Ten punkt łączy się z wcześniejszym.  Jeśli zawsze marzyłaś by być jak sexy jak Czarodziejka z księżyca ale nie miałaś na to odwagi, na co dzień jesteś skromną, szarą myszką? Tym bardziej zasłużyłaś na odmianę. Co Ci szkodzi to jeden wieczór.  A nóż ten strój coś zmieni w Twoim życiu, nabierzesz pewności siebie??
  5. Nie musisz stresować się nowa kiecka na imprezę. Wymyślenie stroju to zawsze łatwiejsza sprawa i dużo tańsza.
  6. Daj upust swojej kreatywności. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zrobić coś twórczego! Wymyślanie stroju, własnoręcznie zrobione dekoracja i detale to wielka frajda!
  7. Oglądanie zdjęć z normalnych imprez jest nudne, ale z imprez przebierańców to zawsze wielka frajda ! A wspomnienia!  Byłem kapitanem planetą, a Ty chyba Holly Goliaty z śniadania u Tiffaniego?  To już kompletnie inny rodzaj zabawy.
To tylko kilka powodów dla, których uwielbiamy imprezy przebierane.  Ja ciągle bardzo marze o tym by być Jane Austen, Lara Croft , Frozen czy Kobietą Kot; ) Mam to szczęście,  że mój chłopak uwielbia kostiumy,  na moje nieszczęście przeważnie wygląda bardziej szalenie niż ja! Ale zabawa jest przednia a na pamiątkę zostają zabawne zdjęcia!
Zainspirowany? Szykuj Raperski Strój!
Poniżej kilka inspiracji, pochodzących z imprez na których grał DJ Fahadziński bądź które organizowaliśmy jako TryAlternative.pl Jeśli udało mi się Was zainspirować,  pamiętajcie,  że cyklicznie organizujemy przebierane imprezy. Marzyliście zawsze by przez chwile stać się amerykańskim raper ? Żaden problem! Możecie to zrobić na naszym American party. * tutaj więcej informacji o naszej imprezie American Rap Music ( link) 

This post has already been read 3079 times!

You Might Also Like